Понеділок, 19.03.2018, 20:08

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів

Пошук


Патрiотичне виховання

Форма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Листопад » 10 » ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «РЕАЛІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ ДУХОВНО-ХРИСТИЯНСЬКОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В ДЕРЖАВНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ»

14:56
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «РЕАЛІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЇ ДУХОВНО-ХРИСТИЯНСЬКОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В ДЕРЖАВНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ»

04.11.2015 року пройшов Всеукраїнський науково-практичний семінар "Реалізація стратегії духовно-християнського виховання дітей в державних закладах освіти" для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, учителів, керівників, методистів, зацікавлених проблемою духовно-морального виховання підростаючого покоління.

Семінар проведено за підтримки Міністерства освіти і науки України, Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів, управління освіти, культури, спорту та молодіжної політики Южненської міської ради Одеської області на базі комунального дошкільного навчального закладу «Южненського ясла-садок №4 «Казка» Южненської міської ради Одеської області (завідувач Сучок Віра Євгенівна).

Мета: познайомити учасників семінару із сучасними формами і методами роботи з духовно-морального виховання дітей на основі християнських цінностей, формування навичок та умінь по впровадженню в практику роботи дошкільних навчальних закладів Одеської та інших областей програму для дошкільників усіх вікових груп з духовно-морального виховання з використанням доступних дітям норм і правил християнської етики.

У рамках семінару виступили:

Богуш Алла Михайлівна, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, завідувач  кафедри теорії і методики дошкільної освіти Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського. Вона акцентувала увагу на основних питаннях реалізації стратегії духовно-християнського виховання дітей в державних закладах освіти; розкрила наукові основи духовності та моральні принципи життєдіяльності, показала систему поглядів і суб’єктивних уявлень людини про Добро і Зло. 

Євтушенко Раїса Іванівна, головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України, відповідальна за предмети духовно-морального спрямування. У своєму виступі вона відмітила, що значна частина сучасних сімей далека від національного укладу родини, з її сімейними традиціями, нормами, правилами поведінки та співжиття, з її народною етикою, мораллю. Особливу увагу приділила проблемам про необхідність духовно-морального виховання дітей на традиціях багатонаціональної України, прищеплення майбутнім громадянам України ідеалів Добра та Краси, Гідності та Милосердя, Справедливості, Співчуття та Миру.

Марущенко Володимир Станіславович, голова Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями, перший заступник голови Християнсько-Демократичного Союзу. Він звернув увагу на те, що український народ здебільшого релігійний, віруючий, тому і в родинному колі дітей вчать дотримуватися заповідей Божих, які визначають моральні норми поведінки, тому в школах є факультативи з Християнської етики, але це потрібно виховувати як можна раніше, тобто починаючи з дошкільних навчальних закладів.

Сіданіч Ірина Леонідівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри управління навчальним закладом та педагогіки вищої школи Інституту менеджменту і психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України, звернула увагу на розпорядження Президента про впровадження курсів підготовки педагогічних кадрів для викладання Християнської етики. Сьогодні в Україні створені умови з впровадження курсів-предметів з духовно-морального спрямування. Дуже важко було відстояти це на рівні державних стандартів. Одне з складових здоров’я дитини це духовне здоров’я і його не можна підмінювати психічним здоров’ям.

Скрипник Віра Валентинівна, старший викладач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів. Презентувала авторську «Програму духовно-морального виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях», структура якої відповідає вимогам Базового компоненту дошкільної освіти, яка реалізується в ДНЗ факультативно за бажанням батьків. Доповіла про співпрацю ДНЗ «Южненського ясла-садок №4 «Казка» та ООІУВ та про результати впровадження даної програми.

Плаксін Микола Васильович, Новікова Дарина Петрівна – директор та заступник Східноєвропейської гуманітарної місії. У своїх виступах розповіли про Фонд Східноєвропейської гуманітарної місії, його роботу по розповсюдженню, відродженню християнських цінностей, християнської моралі, про друк літератури для дітей, допоміжної літератури для дітей та викладачів з вивчання духовно-морального виховання.

Відео доповідей учасників семінару висвітлено на Южненському телебаченні та на сайті «Життя міста. Всеукраїнський семінар з християнської етики. 04.11.2015»  https://www.youtube.com/watch?v=LXbJXyPSAAc 

Педагогічний колектив ДНЗ «Южненського ясла-садок №4 «Казка» познайомив та презентував досвід впровадження сучасних формам і методів роботи з духовно-морального виховання дошкільників різних вікових груп на основі християнських цінностей:

  • заняття з християнської етики «Бог нас любить» для молодшого дошкільного віку (вихователь Кривовязенко Г.В.);
  • розвагу «Стежинка до Бога» для середнього дошкільного віку (вихователь Яременко Т.І.)
  • заняття з християнської етики «Мир вам, друзі» для старшого дошкільного віку (вихователь-методист ДНЗ № 4 Оборіна Т.В.);
  • презентацію костюмів «Christmas style» (автор костюмів Біда О.М.);
  • виступ гуртка «Джерельце» (керівник гуртка Петровська О.І.). Відеоперегляд виступу за посиланням «м. Южне Одеська область ДНЗ № 4 "Казка"»  https://www.youtube.com/watch?v=jRo76_4YfQ0

Скрипник Віра Валентинівна, старший викладач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів

 

Категорія: Вісті з районів | Переглядів: 582 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса