Понеділок, 22.10.2018, 13:37

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Грудень » 4 » Відбувся обласний семінар методистів позашкільних навчальних закладів освіти на тему:«Особливості створення індивідуальних освітніх маршру

17:32
Відбувся обласний семінар методистів позашкільних навчальних закладів освіти на тему:«Особливості створення індивідуальних освітніх маршру

02 грудня 2014 року відбувся обласний  семінар методистів позашкільних навчальних закладів освіти на тему:«Особливості створення індивідуальних  освітніх маршрутів навчання дітей з особливими потребами в ПНЗ»

Мета семінару: сприяння підвищенню фахової компетентності  методистів  позашкільних навчальних закладів щодо створення  умов організації освіти дітей з особливими потребами.

З  вітальним  словом  до присутніх звернулась Нікітенко Р.І.,(завідувачка науково-методичною лабораторією творчого розвитку особистості кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ), яка  активізувала важливість запровадження нових підходів до організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в позашкільних навальних закладах.

 Дерябіна С. В., (методист лабораторії   творчого розвитку особистості кафедри психолого-  педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ)  зазначила , що позашкільна освіта є тією ланкою освіти, яка здатна в першу чергу реагувати на потреби суспільства,задовольняти інтереси різних категорій дітей та їхніх батьків, сприяти їх успішній соціалізації. Тому тенденція залучення до позашкільних занять дітей з особливими потребами є невипадковим явищем  більше того, це надзвичайно важлива справа суспільного значення.

Галіна І.В.,(професор, доктор медичних наук, головний спеціаліст «Ранньої реабілітації»  «Центру реабілітації осіб звадами психофізичного розвитку ім. Януша Корчака») розкрила  особливості організації медико – соціального та педагогічного процесу «Ранньої реабілтації» «Центру реабілітації осіб звадами психофізичного розвитку ім. Януша Корчака». Ірина Вікторівна відзначила, що центр створено за європейським зразком де  діє альтернативна інтернатній система, за якою дитина не відірвана від сім’ї, а всі процеси- навчання,реабілітації, соціалізації, юридичної та медичної підтримки– здійснюються безперервно. Цей чинник є дуже важливим для дитини, оскільки родинне середовище забезпечує нормальний її розвиток і створює умови для подальшої соціалізації та інтеграції у суспільство.

У доповідях і виступах порушувалися актуальні питання щодо:

-Психолого – педагогічні  питання освітнього процесу дітей з особливими потребами (Козіна Т.М., кандидат психологічних наук, доцент кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ);

-Професійне самовизначення  та вибір майбутньої професії дітей з особливими освітніми  потребами  відповідно  власних інтересів та здібностей. (Нікітенко Р.І., завідувачка науково-методичною лабораторією творчого розвитку особистості кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ);

- Організаційно-методичні питання реалізації програми технічного навчання дітей з особливими потребами в ПНЗ. (Сергеєва І.М., директор Ренійської станції Юних техніків);

-Соціальна реабілітація дітей з особливими потребами в освітньому процесі ПНЗ. (Цвікова Н.О., заступника директора з навчально-виховної роботи Білгород-Дністровського КЗ МЦДТ);

-«Подаруй дитині майбутнє» з досвіду роботи (Фріпту О.В.,керівник гуртка  «Ерудит» СЮТ).

 Успішну співпрацю та партнерство позашкільних навчальних закладів з установами для дітей з особливими потребами було представлено директором ОЦДЮТ «Дивосвіт» Л.О Кулаковською.

Лілія Олександрівна відзначила, що спільні   соціальні програми, проекти є необхідною умовою соціальної підтримки та  реабілітації дітей з особливими освітніми  потребами. За такої моделі організаторами учасниками зазначених заходів можуть виступати педагогічні працівники (керівники гуртків, соціальні педагоги, психологи, педагоги - організатори), учні позашкільного навчального закладу (гуртківці, учасники органів учнівського самоврядування, волонтери тощо).

Лєнь Н.В.,( вчитель образотворчого м-цтва(працює в умовах інклюзії)Йосипівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Овідіопольського р-ну) у своєму виступі наголосила, що практично кожна дитина з особливими потребами (незалежно від свого віку, культурного досвіду, соціального стану) може брати участь в арт-терапевтичній роботі, яка не вимагає від неї яких-небудь здібностей до образотворчої діяльності або художніх навиків. Тому використання арт-терапевтичних технологій у корекційній роботі  дітьми з особливими потребами здатна забезпечити гармонійне формування особистості дитини через художньо-творче самовираження, самопізнання та самореалізацію.

Цікавим був виступ Підлубної І.Л. (викладача спеціальних дисциплін Одеського професійного ліцею технологій та дизайну ДЗ «ПНПУ» імені К.Д. Ушинського) та  Лебідь О . (майстра виробництва Одеського професійного ліцею технологій та дизайну ДЗ «ПНПУ» імені К.Д. Ушинського), які акцентували увагу на необхідність створення належних умов для суспільно–корисної діяльності людей з обмеженими фізичними можливостями, шляхом особливого підходу до організації професійної реабілітації і їх працевлаштування.

Відбулася презентація  творчих робіт дітей з особливими потребами, які є вихованцями позашкільних закладів СЮТ «Ерудит» , ОБДТ «Тоніка», учениці   Йосипівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Овідіопольського р-ну Каті Лєнь.

На виставці були представлені вироби,зроблені власними руками: малюнки,вироби з бісеру, аплікації, вироби зі стрічок, квіллінг, в’язані іграшки . 

Фотогалерея робiт

При обговоренні за «круглим столом» учасники семінару дійшли висновку, що соціалізації дітей та молоді з особливими потребами доцільно розглядати як один із актуальних напрямів реалізації соціальнопедагогічного потенціалу позашкільних навчальних закладів.

Програма обласного семінару методистів  позашкільних закладів освіти на тему: «Особливості створення індивідуальних  освітніх маршрутів навчання дітей з особливими потребами в ПНЗ»

 

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 589 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса