Середа, 21.11.2018, 01:53

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Лютий 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Лютий » 2 » Засідання Ради швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU”

17:26
Засідання Ради швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU”

27 січня 2015 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбулось засідання Ради швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU”. 

Захід відкрили президент Національної академії Юрій Ковбасюк та директор Швейцарського бюро розвитку і співробітництва в Україні Гуідо Белтрані.

Керівники проекту зі Швейцарської та української сторін Рольф Голлоб, співголова Центру міжнародних освітніх проектів Цюріхського педагогічного університету (Швейцарія) та Наталія Протасова, завідувач кафедри управління освітою Національної академії розповіли про хід впровадження проекту в 2014 році та план його реалізації у наступні періоди. 

Головні експерти компонентів проекту “Директори шкіл” та “Учителі” Наталія Клокар та Любов Задорожна розповіли про особливості реалізації проекту в системі післядипломної педагогічної освіти у Київській та Одеській областях. 

Головний експерт проекту з компоненту “Державні службовці”, професор кафедри управління освітою Національної академії Людмила Паращенко розповіла про особливості впровадження компоненту “Державні службовці”, відзначивши важливість реалізації принципів “доброго врядування’ та активізації національної дискусії щодо демократичного громадянства на основі Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і освіти з прав людини.

Члени Ради проекту обговорили стратегію подальшої його реалізації, визначили пріоритетні напрями та перспективи впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в Україні. Зокрема, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Національного агентства України з питань державної служби Марина Канавець, підкреслила актуальність зазначеного проекту в контексті підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і  модернізації державного управління та державної служби на основі демократичних цінностей і принципів ефективного врядування. У ході дискусії, було наголошено на важливості  створення передумов реформування державної служби, однією з яких є підвищення професіоналізму і компетентності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Кононенко Ольга Борисівна, начальник відділу планування та зв’язків з громадськими організаціями Міністерства освіти і науки України зазначила, що результати проекту сприятимуть інтеграції національної системи освіти до європейського та світового освітнього простору й підкреслила необхідність поширення досвіду Київської та Одеської областей на всі регіони України.

Євген Красняков, головний консультант секретаріату комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, зауважив, що законодавча рамка для впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини потребує подальшого удосконалення та запросив експертів проекту до роботи в цьому напрямку.

У цілому результати впровадження проекту у 2014 році було визнано успішними. В ході засідання членами Ради були окреслені стратегічні перспективи розвитку освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в Україні.

Впевненні, що участь педагогічних працівників Одеської області у навчанні в рамках проекту сприятиме успішному подоланню адміністративно-бюрократичного стилю керівництва, утвердженню державно-громадянської моделі управління освітою та засадах демократичного самоврядування, формуванню в усіх учасників навчально-виховного процесу активної громадянської позиції, високої політичної культури і демократичних цінностей, що й стане вагомим внеском у побудові в Україні демократичного суспільства. 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 671 | Додав: VD_master | Рейтинг: 4.3/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса