Субота, 21.04.2018, 11:44

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Лютий » 8 » У рамках проекту «Здоров’я дитини – запорука успіху» & Обласний семінар-практикум «Механізми розбудови виховного здоров’язбережувального сер

18:06
У рамках проекту «Здоров’я дитини – запорука успіху» & Обласний семінар-практикум «Механізми розбудови виховного здоров’язбережувального сер

У рамках проекту «Здоров’я дитини – запорука успіху»  08 лютого 2018 року на базі ООІУВ (пл. Михайлівська, 17) науково-методичною лабораторією проблем виховання кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ проведено обласний семінар-практикум за темою «Механізми розбудови виховного здоров’язбережувального середовища безпечного для життя і здоров’я дітей на засадах педагогіки партнерства» за участю методистів з виховної роботи РМК/ММК, об’єднаних територіальних громад; керівників РМО/ММО заступників директорів з виховної роботи; заступників директорів з виховної роботи.

Кожна дитина – національне надбання держави.  «Жодна країна, жодне суспільство, котрі не піклуються про своїх дітей, не можуть претендувати на визнання себе як нації» (Нельсон Мандела)

&  Регіональний координатор Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю Чешенко Олена Іванівна, методист НМЛ проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ у міні-лекції-презентації аргументовано розкрила питання «Сучасні підходи до розбудови виховного здоров’язбережувального середовища безпечного для життя і здоров’я дітей на засадах педагогіки партнерства в контексті сучасних стратегій виховання та здоров’язбереження». Висвітлила питання реалізації політики рівного доступу до охорони здоров’я в школах; Глобальні стратегії ВООЗ, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ щодо зміцнення здоров’я дітей і підлітків, що базуються на цілісній 8-компонентній МОДЕЛІ дружнього до дитини шкільного СЕРЕДОВИЩА; узгоджені рамки системних дій держав із реалізації превентивної освіти. Познайомила учасників із міжнародними практиками збереження, зміцнення і формування здоров’я учнів. Провела brainstorming, практичну та інтерактивні вправи.

&  Тренер програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» Шеремет Світлана Іванівна, завідувачка НМЛ проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ у міні-лекції-презентації аргументовано розкрила питання «Законодавча база та нормативно-методичне забезпечення розбудови безпечного освітнього середовища».

У межах семінару проведена ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЕРЕДОВОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ ШКІЛ СПРИЯННЯ ЗДОРОВ’Ю

Презентовано ДОСВІД  3-х навчальних закладів Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю, яким МОН України присвоїло статус «Освітньо-інформаційні центри з розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю». Учасники семінару познайомитись із ІНВАРІАНТНИМИ ПІДХОДАМИ до розбудови виховного здоров’язбережувального середовища безпечного для життя і здоров’я дітей на засадах педагогіки партнерства в цих навчальних закладах.

&  Заступник директора з виховної роботи Одеської гімназії № 8 Ступкевич Олена Анатоліївна, член правління обласного клубу «Творчість» при ООІУВ, член обласної творчої групи при ООІУВ, керівник обласного майстер-класу з 2003р. презентувала «СИСТЕМУ розбудови виховного здоров’язбережувального середовища та практичне впровадження 10-ти успішних кроків навчально-виховного процесу в «Школі культури здоров’я – Школі розвитку сучасної компетентної особистості». Познайомила учасників із практичним досвідом впровадження здоров’язбережувальних технологій в гімназії. Провела практичну та інтерактивну вправи.

&  Заступник директора з навчально-виховної роботи Кам’янського НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – гімназія» Ізмаїльської районної ради Лєфтерова Марія Іванівна, член обласної творчої групи при ООІУВ презентувала «СИСТЕМУ розбудови осередку культури здоров’я та громадської активності у навчальному закладі «Школа культури здоров’я – Школа партнерства» за програмою «Здоров'я + інтелект + творчість = УСПІХ». Познайомила учасників із досвідом впровадження здоров’язбережувальних технологій в НВК.

&  У межах заходу презентовано досвід Шабської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Білгород-Дністровського району – навчального закладу «Школа культури здоров’я – Школа гармонійного розвитку» (директор Тихоплав Сергій Миколайович, член обласної творчої групи при ООІУВ, керівник обласного майстер-класу з 2010р.).

& Секретар комісії гуманітарної політики Шабівської сільської об’єднаної територіальної громади Сушицька Ольга Володимирівна презентувала три «Програми Шабівської сільської об’єднаної територіальної громади щодо збереження здоров’я дітей та молодіжної політики в ОТГ» (голова ОТГ В.В. Древаль, голова комісії гуманітарної політики ОТГ С.М. Тихоплав). Обґрунтувала концептуальні підходи до програм «Здоров’я дітей – майбутнє громади» на 2018-2020 роки; «Розвиток фізичної культури та спорту» на 2018-2020 роки; «Проведення культурно-мистецьких заходів та відзначення державних та національних свят».

У межах методичного заходу проведена ЗУСТРІЧ ІЗ ФАХІВЦЯМИ ОДЕСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

&  Підполковник поліції Пишна Алла Георгіївна, кандидат юридичних наук, заступник начальника відділу кадрового забезпечення Одеського державного університету внутрішніх справ у міні-лекції-презентації познайомила учасників із нормативно-правовими документами захисту дитини від насилля; правами та обов’язками батьків по вихованню та розвитку дитини. Акцентувала увагу на питанні «Основи законодавства у сфері запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству», відповідальності кривдника за вчинення насильства в сім’ї. Висвітлила основні статті Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII; означила повноваження органів управління освітою, навчальних закладів та установ системи освіти у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Означила, що СХВАЛЕНО розпорядженням КМУ «Стратегія впровадження гендерної рівності у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір – 2021» (див. Освіта: гендерний вимір - Міністерство освіти і науки України). Відповіла на чисельні питання учасників. Проінформували про особливості навчання в ОДУВС, запросила учнів навчальних закладів на День відкритих дверей 23 та 24 лютого 2018р.

Повстал Олена Ігорівна, аспірантка ОДУВС акцентувала увагу слухачів на статтях Кримінального Кодексу України щодо обмежувальних заходів, що застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство (статті набирають чинності з січня 2019 року). Висвітлила питання пілотного проекту Національної поліції по запобіганню та протидії домашньому насильству – роботу мобільної групи «Поліна» (працюють в Дарницькому районі Києва, Малиновському районі Одеси і в Сєвєродонецьку), проект планується запустити по всій території України до середини 2018 року.

&  Зустріч із фахівцями ОДУВС пройшла змістовно, учасники семінару зацікавлено задавали питання. ПРОВЕДЕНИЙ ДІАЛОГ сприяв підвищенню освітньо - правової компетенції освітян з питань захисту прав дитини, правового захисту її від насилля, запобіганню та протидії домашньому насильству.

&  У діалогічній формі учасники обговорили питання напрямів політики ОТГ щодо фокусування ресурсів на ефективне забезпечення роботи з дітьми та підлітками, охорони їх здоров’я, розбудови виховного здоров’язбережувального середовища. Провели вправу «Технологія стратегічного планування SWOT-аналіз». При проведенні brainstorming «Які проекти можуть бути подані до ОТГ», обговорили такі напрями: благоустрій, культура, навколишнє середовище, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, фізична культура і спорт, популяризація спорту та здорового способу життя, інше. Означили зміст складових механізмів розбудови здоров’язбережувального середовища безпечного для життя і здоров’я дітей. У межах семінару проведено ознайомлення та обговорення із учасниками:

&  У ході методичного заходу були означені основні орієнтири діяльності щодо розбудови виховного здоров’язбережувального середовища в контексті сучасних стратегій виховання та здоров’язбереження. Визначені основні напрямки підготовки в районі / місті до Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю» (2018).

Чешенко Олена Іванівна, методист науково-методичної лабораторії проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ, регіональний координатор Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю

Категорія: Головні новини | Переглядів: 138 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса