Понеділок, 22.10.2018, 14:46

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2014 » Травень » 28 » СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ВИХОВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙНИХ СТРАТЕГІЙ ВИХОВАННЯ НОВОЇ ШКОЛИ В ОДЕСЬКОМУ РЕГІОНІ

09:59
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ВИХОВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙНИХ СТРАТЕГІЙ ВИХОВАННЯ НОВОЇ ШКОЛИ В ОДЕСЬКОМУ РЕГІОНІ

      Науково-методичною лабораторією проблем виховання кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ 13 травня та 15 травня 2014 року проведено чергові два обласні науково-методичні семінари керівників районних/міських методичних об’єднань заступників директорів з виховної роботи та класних керівників.

Тема: «Діяльність РМО/ММО заступників директорів з виховної роботи (класних керівників) в контексті сучасних підходів до виховання та реалізації інноваційних стратегій виховання нової школи в Одеському регіоні».

Мета семінарів: подальше спрямування організаційно-методичної та навчальної діяльності керівників РМО/ММО в контексті сучасних підходів до виховання та реалізації інноваційних стратегій виховання нової школи в регіоні при навчанні дорослих в межах району/міста.

На семінарах особлива увага була приділена питанням реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року (2013), в якій визначено, що пріоритетом державної гуманітарної політики є національне виховання; одним із стратегічних напрямів розвитку освіти є – забезпечення національного виховання, розвитку і соціалізації дітей та молоді. 

У рамках роботи семінарів були проведені лекції, виступи, інтерактивні вправи, відкритий мікрофон, використані елементи тренінгових форм роботи, практичні та мультимедійні презентації. У лекціях і виступах порушувалися актуальні питання:

- Основні орієнтири діяльності РМО/ММО заступників директорів з виховної роботи (класних керівників) в контексті сучасних підходів до виховання та реалізації інноваційних стратегій виховання нової школи в Одеському регіоні в межах навчального закладу, району / міста (Чешенко О. І., методист НМЛ проблем виховання, старший викладач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ);  

-Психолого-педагогічна підтримка учнів: теорія і практика. Практичні прийоми психолого-педагогічної підтримки учнів (Унтілова Е. А., кандидат педагогічних наук, в.о. доцента кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ);

-Психологічні аспекти конструктивної взаємодії педагогів та учнів (Лєскова А. А., старший викладач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ);  

- Здійснення організаційно-методичної та навчальної діяльності керівників РМО/ММО, яка спрямована на професійне зростання особистості заступника директора з виховної роботи (класного керівника). Нормативно – правові документи, які регламентують діяльність педагогів та реалізують державну політику виховання (Шеремет С. І., завідувачка НМЛ проблем виховання, старший викладач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ).  

Слухачі семінарів були залучені до активних форм роботи. На практичних заняттях вони приймали активну участь в орієнтовному стратегічному плануванні SWOT – аналізі щодо реалізації інноваційних стратегій виховання нової школи в Одеському регіоні: духовно-моральне виховання, здоров’язбереження, інновації у вихованні. Це дозволило виявити внутрішні і зовнішні чинники, сприяючих їх досягненню або що ускладнюють його. Особливий інтерес викликала робота в творчих групах по виробленню практичних шляхів реалізації інноваційних стратегій виховання, були розроблені проекти багатосторонньої програми впровадження інноваційних стратегій виховання в практику виховної діяльності району, міста, загальноосвітнього навчального закладу, класу. 

Під час проведення відкритого мікрофону учасники дійшли думки, що сьогодення потребує зміни в освіті, прискорення подолання наявних проблем та протистояння деструктивним тенденціям в організації виховного процесу, виконання надзвичайно важливої місії освітян – очолити виховання людини громадянського суспільства, знайти дієві шляхи реформування виховання у нашому регіоні щодо забезпечення та створення необхідних умов всебічного й гармонійного розвитку особистості, орієнтованої на найдосконаліші соціокультурні стандарти і всезагальнолюдські цінності та виміри для життя в нових економічних умовах.

У рамках роботи семінарів діяла виставка літератури, науково-методичних доробок ООІУВ, творчих робіт з досвіду інноваційної виховної діяльності творчих освітян Одещини – переможців Всеукраїнських конкурсів. На електронних носіях учасники отримали пакет документів з даної проблеми семінарів.  

Матеріали підготовлено

Чешенко О. І., методистом НМЛ проблем виховання ООІУВ

Категорія: Головні новини | Переглядів: 887 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса