Четвер, 09.08.2018, 13:50

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Січень » 28 » «Психолого-педагогічний супровід діяльності педагогів Нової української школи» » # Обласний науково-методичний семінар для методистів з вихо

21:42
«Психолого-педагогічний супровід діяльності педагогів Нової української школи» » # Обласний науково-методичний семінар для методистів з вихо

Відповідно до плану роботи ООІУВ 26 січня 2018 року відбувся обласний науково-методичний семінар з проблеми «Психолого-педагогічний супровід діяльності педагогів Нової української школи» для методистів з виховної роботи районних/міських методичних кабінетів відділів освіти, об’єднаних територіальних громад у рамках реалізації проблеми науково-методичної лабораторії проблем виховання кафедри суспільно-гуманітарної освіти «Психолого-педагогічна компетентність як визначальна траєкторії професійного зростання педагогів». Метою семінару було: ознайомлення методистів з психологічними засадами Нової української школи, певними аспектами діяльності у відповідності до Закону України «Про освіту», сприяння психологічній готовності педагогів до змін в освітньому середовищі та розвитку їх психологічної культури й професійних компетенцій.

У відповідності до мети, були визначені завдання:

 • ознайомити методистів з виховної роботи РМК/ММК, ОТГ з психологічними засадами Нової української школи;
 • виставити акценти на окремі аспекти успішної діяльності методистів у відповідності до Закону України «Про освіту»;
 • мотивувати педагогів до осмислення важливості психологічної готовності до змін в освітньому середовищі.
 • виставити акценти в побудові педагогічної взаємодії науково-методичної лабораторії проблем виховання та районних (міських) методичних кабінетів, об’єднаних територіальних громад;
 • ознайомити учасників семінару із передовим педагогічним досвідом діяльності методистів з проблем «Створення ефективного виховного простору закладів освіти з метою формування в учнів ціннісних орієнтацій» та «Сучасний зміст і форми методичної роботи з педагогами навчальних закладів» для трансформації його в практику роботи навчальних закладів області.

З програмою роботи, метою та завданнями семінару познайомила учасників методичного заходу Шеремет Світлана Іванівна, завідувач науково-методичної лабораторії проблем виховання ООІУВ.

До уваги методистів були запропоновані міні-лекції-презентації:

 •  Психологічні засади Нової української школи (Лєскова Ангеліна Анатоліївна, старший викладач кафедри психолого-педагогічної та корекційної освіти ООІУВ);

 •  Психологічна готовність педагогів до змін в освітньому середовищі (Витупоренко Світлана Володимирівна, завідувач обласного центру практичної психології та соціальної роботи).

Доповідачі акцентували увагу учасників семінару на сучасних психолого-педагогічних підходах до власної діяльності в умовах Нової української школи та готовності педагогів до змін в освітньому середовищі. Зазначалось, що важливим є новий ментальний підхід вчителя до учнів, який включає такі аспекти:

 • Повага до особистості дитини;
 • Презумпція талановитості дитини;
 • Підтримка її життєвого оптимізму;
 • Взаємодія на основі партнерства;
 • Розвиток самостійності, незалежного мислення, креативності дитини, її самоповаги і впевненості в собі;
 • Створення атмосфери довіри і взаємоповаги.

Головною рушійною силою в ефективних змінах освітнього процесу навчального закладу Нової української школи є особистість вчителя і його готовність сприймати нове і діяти по –новому. Акцентувалась увага на етапах процесу змін, які передбачають осмислення особистістю теперішній стан справ, який нас не задовольняє; визначення (обговорення) кроків, які приведуть до бажаного результату та сам процес впровадження. Матеріали психологічного блоку семінару був важливим для методистів, так як вони працюють з педагогами, спрямовують та готують їх до роботи в умовах Нової української школи.

Шеремет Світлана Іванівна, завідувачка НМЛ проблем виховання проаналізувала діяльність лабораторії за 2017 рік, ознайомила та прокоментувала сучасну структуру діяльності та презентувала плани методистів на майбутнє щодо комплексної реалізації державної політики виховання в Одеському регіоні.

У рамках науково-методичного семінару представили досвід власної діяльності методисти, які атестуються в поточному році на підтвердження вищої кваліфікаційної категорії, а саме:

 • Чекал Любов Миколаївна, методист з виховної роботи, фізичної культури та предметів художньо-естетичного профілю методичного кабінету Ширяївської районної державної адміністрації з проблеми «Створення ефективного виховного простору закладів освіти з метою формування в учнів ціннісних орієнтацій»;
 • Лобода Олена Олександрівна, методист з виховної роботи міського методичного кабінету відділу освіти Чорноморської міської ради з проблеми «Міжгалузеві лабораторії як інформаційно-методичний ресурс здійснення інноваційної діяльності методичним кабінетом».

При підведенні підсумку заходу було висловлено ряд пропозицій щодо актуальності проблеми, яка обговорювалась. Для подальшої роботи на місцях, учасники обласного семінару отримали матеріали на електронних носіях.

Шеремет Світлана Іванівна, завідувач НМЛ проблем виховання кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів

Категорія: Головні новини | Переглядів: 232 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса