Середа, 21.11.2018, 02:17

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Квітень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Квітень » 26 » ПРОВЕДЕНО ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ – НАГАЛЬНА ПРОБЛЕМА СЬОГОДЕННЯ»

09:35
ПРОВЕДЕНО ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ – НАГАЛЬНА ПРОБЛЕМА СЬОГОДЕННЯ»

«Духовність українського народу в основі діяльності української гімназії» – під таким гаслом 21 квітня 2016 року кафедрою суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів проведено обласний семінар-практикум за темою «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді – нагальна проблема сьогодення».

Захід відбувся на базі Одеського навчально-виховного комплексу «Гімназія № 7 – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивчення англійської мови» Одеської міської ради Одеської області за участю керівників районних(міських) методичних об’єднань заступників директорів з виховної роботи, вчителів предмета «Захист Вітчизни».

Семінар-практикум проведено з метою ознайомлення з досвідом навчально-виховного комплексу щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, Концепції національно-патріотичного виховання, формування патріотичних цінностей, громадянської компетентності учнів в умовах сьогодення.

Зі словами привітання, означення місця та ролі навчального закладу в формуванні нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей, побажання приємної творчої зустрічі звернулася до представників області Мельник Світлана Василівна, директор Одеського НВК «Гімназія № 7». Зазначила, що в начальному закладі успішно реалізуються авторські творчі проекти з національно-патріотичного виховання. НВК є експериментальним майданчиком Всеукраїнського рівня на тему «Громадянсько-патріотичне виховання суб’єктів громадянського суспільства України в умовах навчально-виховного комплексу» (2015 – 2020) (наказ МОН України від 30.07.2015 № 828).

Учасники семінару мали змогу познайомитися з досвідом роботи Одеського НВК «Гімназія № 7» «Держава не твориться в будучині. Державу будується нині…» (Олег Ольжич), який представила Саблукова Олена Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи.

На високому організаційно-методичному рівні пройшов урок з предмета «Захист Вітчизни» у 10-М класі на тему: «Стройові та тактичні прийоми зі зброєю» (вчитель Мірін В’ячеслав Вікторович).

Педагог зазначив, що громадянсько-патріотичне виховання в Одеському НВК «Гімназія № 7» спрямоване на формування в учнів та молоді високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, готовності до розбудови демократії, виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів та незалежності України. Мірін В. В. презентував позаурочну патріотичну, військово-спортивну роботу з таких аспектів:

  • презентація авторської військово-спортивної гри «СКОБ»;
  • співпраця з військово-морським ліцеєм ВМС ЗС України;
  • співпраця з військовими частинами;
  • організація та підготовка до несення Почесної Варти на Пост №1 учнями гімназії;
  • організація, підготовка та проведення в гімназії Дня Цивільного захисту;
  • діяльність взводу Почесної Варти гімназії.

Значна роль в навчальному закладі відводиться музейній педагогіці. З теми «Сутнісна характеристика музейної педагогіки. Досвід роботи з упровадження елементів музейної педагогіки» виступив Пилипейко Сергій Федорович, вчитель історії. Зазначив, що гімназія вчить любити Україну в собі й себе в Україні, виховує незрадливу любов до України, національну самосвідомість та дбайливе ставлення до історії свого народу, своєї держави. З розуміння цінності України як держави, за яку віками боролися найкращі її сини, починається становлення самодостатнього Громадянина і Патріота країни, який усвідомлює відповідальність сьогодення за майбутнє держави. Засобами музейної педагогіки здійснюється виховання особистості готової до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу.

Позитивне враження справило на учасників семінару знайомство з роботою центрів національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання:

військово-патріотичного комплексу «Захист Вітчизни» – «Сторінки історії 2013-2016 років, написані життям і кров’ю» (керівник Пилипейко С.Ф., вчитель історії);

музею українського побуту «Народ мій є, народ мій завжди буде» (керівник Атрохова Є.В., вчитель української мови);

військово-історичного музею Бойової Слави «Стежками бойових звитяг народу України…» (керівник Ободовська В.І., вчитель історії).

Слід зазначити, що психологічний супровід заходу здійснювала Стекольнікова Анастасія Олександрівна, практичний психолог гімназії, яка налаштовувала педагогів на творчу діяльність та проводила зворотній зв’язок з учасниками.

У підсумковій частині обласного семінару-практикуму учасники мали можливість поділитися своїми враженнями, висловити думки, пропозиції щодо зазначеної проблематики.

Методичний захід на базі Одеського НВК «Гімназія № 7» проведено на високому організаційно-методичному рівні, що дало можливість ще раз загострити увагу педагогів на актуальних та важливих аспектах – реалізації державної політики національно-патріотичного виховання дітей та молоді в умовах виховного середовища українського навчального закладу.

Шеремет Світлана Іванівна, завідувачка науково-методичної лабораторії проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів  

Категорія: Головні новини | Переглядів: 773 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса