Середа, 21.11.2018, 02:03

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Вересень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Вересень » 18 » ОБЛАСНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ЗА ТЕМОЮ: «РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЯК ЧИННИКА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОЇ ТА ГАРМОНІЙНОЇ ДИТИНИ»

21:13
ОБЛАСНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ЗА ТЕМОЮ: «РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЯК ЧИННИКА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОЇ ТА ГАРМОНІЙНОЇ ДИТИНИ»

Проведено обласний майстер-клас Притиковської С. Д. за темою: «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку як чинника формування здорової та гармонійної дитини» у рамках реалізації проекту

«ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ – ЗАПОРУКА УСПІХУ»

17 вересня 2015 року кафедрою психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів проведено обласний майстер-клас за темою: «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку як чинника формування здорової та гармонійної дитини» за участю вчителів-логопедів ДНЗ, методистів, психологів та вихователів районних / міських опорних дошкільних навчальних закладів з проблеми здоров’язбереження Одеської області (72 учасника). 

Захід проведено на базі обласного опорного закладу ООІУВ з проблем дошкільної та спеціальної корекційної педагогіки – Одеського спеціального дошкільного навчального закладу «Ясла-садок» № 193 компенсуючого типу Одеської міської ради Одеської області, дійсного члену Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю, «Освітньо-інформаційного центру з розвитку обласної мережі шкіл сприяння здоров’ю», дипломанта IV Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті», досвід якого увійшов до «Офіційного каталогу виставки» «Інноватика в сучасній освіті» (2012). 

Кравець Н. Ю., завідувач НМЛ дошкільної та початкової освіти ООІУВ означила основні напрями подальшого удосконалення дошкільної освіти, виклики та пріоритети. У свою чергу регіональний координатор Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю Чешенко О. І., методист НМЛ проблем виховання ООІУВ підкреслила, що вирішення проблем здоров’язбереження дітей є не просто вимога часу, а необхідний крок до виховання гармонійно розвиненої особистості. Розкрила основні підходи до розбудови сучасного дошкільного навчального закладу «Школи сприяння здоров’ю», питання впровадження здоров’язбережувальних технологій. 

Логічним продовженням цього виступу стало проведення обласного майстер-класу Притиковської С. Д., кандидата педагогічних наук, завідувача Одеського СДНЗ №193, яка обґрунтувала та розкрила науково-практичні основи, досвід побудови інноваційної моделі Школи сприяння здоров’ю «Виховуємо гармонійно розвинену особистість». 

Світлана Дмитрівна презентувала основні напрями реалізації концептуальної моделі Школи сприяння здоров’ю, а саме: логопедично-відновлювальний вплив; корекційно-виховну діяльність; фізкультурно-оздоровчу діяльність; стратегічне впровадження у відновлювальну діяльність сучасних технологій корекційного впливу на психофізичний розвиток дошкільників; особисто орієнтоване навчання і виховання з урахуванням психофізичних особливостей кожної дитини; розвиток творчих здібностей дошкільників; виховання загальнолюдських цінностей та любові до рідної Батьківщини.

Учасників заходу познайомили із досвідом роботи СДНЗ над удосконаленням діагностики мовленнєвих порушень, вивченням особливостей фізіологічного та психічного розвитку дітей дошкільного віку з вадами мовлення, пошуку та створенням найбільш раціональних методик корекції психо-мовленнєвих дефектів. Учасники мали змогу познайомитись із матеріальною базою СДНЗ, його навчально-виховним, методичним забезпеченням. 

У рамках обласного майстер-класу для учасників було проведено практикум – демонстрація здоров’язбережувальних вправ, впровадження методик сучасних технологій і форм корекційного впливу на заняттях із дошкільниками та у індивідуальній роботі.  

При проведенні практичної вправи – метаплану з проблеми щодо організаційно-методичного супроводу розвитку сучасного дошкільного навчального закладу «Школи сприяння здоров’ю» учасники дійшли висновку, що розбудова дошкільного навчального закладу «Школи сприяння здоров’ю», здійснення здоров’язбереження у навчальному закладі сприяє: поліпшенню якості освітніх послуг, покращенню стану здоров’я дітей, завчасній профілактиці захворювань і корекції виявлених порушень у дітей, виробленню у дітей звички до здорового способу життя та навчанню їх жити в гармонії з собою та навколишнім світом.

Чешенко О. І., регіональний координатор Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю акцентувала увагу учасників на питаннях реалізації проекту кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ «Здоров’я дитини – запорука успіху»; означила основні завдання роботи районних / міських опорних дошкільних навчальних закладів з проблеми здоров’язбереження; означила завдання щодо підготовки до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю» у номінації «Дошкільний навчальний заклад».

Учасникам заходу була презентована виставка інноваційного досвіду Шкіл сприяння здоров’ю Одещини, добірки науково-методичних матеріалів, підготовлених ООІУВ та Одеським СДНЗ «Ясла-садок» № 193, з якою вони мали змогу познайомитись.

Представники районів/міст отримання на електронних носіях матеріали по темі заходу. Учасники висловили подяку за науково-методичну та практичну спрямованість проведеного обласного майстер-класу, високий рівень його організації, якісне змістовне проведення, поширення інноваційного досвіду ДНЗ «Школи сприяння здоров’ю», освітніх здоров’язбережувальних ідей і технологій.

Чешенко Олена Іванівна, методист науково-методичної лабораторії проблем виховання, старший викладач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, регіональний координатор Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю

 

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 838 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/11
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса