Четвер, 18.10.2018, 10:19

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Червень » 17 » Про результати реалізації проекту DOCCU

21:01
Про результати реалізації проекту DOCCU

Результати реалізації проекту DOCCU

«Розвиток громадянських компетентностей»  в навчальних закладах Одеської області 

В Одеському обласному інституті удосконалення вчителів відбулася зустріч учасників проекту DOCCU «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»  з представницею Швейцарського бюро співробітництва в Україні пані Ілоною Постемською. На зустрічі були присутні регіональні координатори, експерти, тренери та учасники проекту.

         На початку зустрічі координатор  проекту Любов Задорожна наголосила, що на шляху розбудови України як демократичної країни, освіта є однією із рушійних сил розвитку правового громадянського суспільства. Саме тому гостро постає питання необхідності її адаптації до потреб сучасності та готовності вчителів «вчити по-новому».  Пані Любов відмітила актуальність реалізації проекту DOCCU в контексті оновлення української школи та зазначила, що участь у проекті навчальних закладів Одещини стала поштовхом для розвитку демократичного врядування в школах.

Пані Ілона Постемська ознайомила присутніх із напрямками діяльності Швейцарського бюро співробітництва в Україні, і зазначила, що Швейцарська конфедерація є донором України у реалізації   соціальних проектів, спрямованих на підтримку реформи децентралізації та розвитку миру. Ініціатива підтримки реалізації даного проекту, за словами пані Ілони, полягає у тому, що освіта є провідником  ідей між громадою і владою, та відіграє велику роль у суспільстві, що спрямоване на стабільний розвиток.

         Після участі у навчальних семінарах в рамках проекту кожен з учасників обрав свої власні траєкторії реалізації проекту, однак загальний підхід є спільним для кожного: навчання «про», «через», «для».

         Так  Ганєва Алла Іванівна, заступник директора Нерубайського НВК Біляївського району зазначила, що серед всіх напрямків реалізації проекту, для їхнього навчального закладу  важливим було оновлення підходів у вихованні поваги до різноманітності, адже в школі навчаються представники ромської національності і школа робить значні зусилля для формування уміння жити в умовах різноманітності. Також пані Алла зазначила, що були переглянуті підходи щодо взаємодії з батьками та громадськістю, зокрема одним із показників відкритості є висвітлення на сторінці сайту школи графіку прийому громадян, звіту про використані благодійні кошти. Коваленко Аліна, учениця 11 класу школи із захопленням розповіла про тренінги з правової тематики, які проводилися вчителями з використанням посібників з ОДГ/ОПЛ, та як вони впливають на взаємодію учнів один з одним. Яскравим прикладом цього напрямку роботи став відеоролик, створений учнями та вчителями, який висвітлює проблему проявів булінгу серед дітей і молоді.

         Сазанська Валентина Федорівна, заступник директора Новокальчевської ЗОШ Новокальчевської ОТГ Березівського району поділилася з присутніми досвідом реалізації соціальних учнівських ініціатив, які сприяють формуванню в учнів активної громадянської позиції. Пані Валентина зазначила, що саме участь у навчальних семінарах в рамках проекту DOCCU сприяла активізації цього напрямку роботи з учнями та налагодженню взаємодії з громадою.

Лєкар Анатолій Михайлович, викладач суспільних дисциплін Балтського педагогічного училища зазначив, що демократія для України не є чимось абсолютно новим і має давні витоки, однак в контексті сучасних реалій громадянська компетентність є дуже актуальною. Молодь є більш відкритою до сприйняття нового, тому ознайомившись із методологічним ресурсом проекту DOCCU на лекціях, майбутні вчителі активно використовують тренінгові технології на уроках під час проведення педагогічної практики.

         Актуальним стала реалізація проекту DOCCU для педагогів Великомихайлівської об’єднаної територіальної громади, адже відкрила нові можливості для створення партнерських стосунків у взаємодії школи, сім’ї та громади. Калафицька Ірина Володимирівна, заступник директора Новоселівського НВК серед переліку проведених заходів для педагогів школи та району, батьків та учнів в рамках реалізації проекту, зазначила, що одним із резонансних заходів став семінар для керівників шкіл «Демократизація управління навчальним закладом» за участі представників влади територіальної громади. Під час семінару були окреслені напрямки співпраці школи та громади.

Адаменко Людмила Геннадіївна, завідувачка ММК відділу освіти м.Чорноморськ розповіла про роботу методичного кабінету, яка полягає у супроводі шкіл міста щодо реалізації проекту і орієнтована на опанування педагогами нових методик і технологій громадянської освіти та шляхів розвитку демократичного середовища в школі. Пані Людмила підтримала ініціативу майстер-тренера проекту Майорського Вячеслава  Віталійовича щодо створення ініціативної творчої групи з учасників проекту та вчителів, які зацікавлені даною проблемою. Творча група організувала проведення практичних семінарів, майстер-класів у школах міста та  розробила методичні рекомендації «Демократія: від теорії до практики», в яких розкриті можливості використання посібників з ОДГ/ОПЛ в шкільній практиці.

Цікавим для присутніх став досвід реалізації проекту DOCCU в Біляївському районі. Так Івасюк Алла Василівна, методист з виховної роботи Біляївського РМК зазначила, що спостерігаючи за реалізацію проекту в школах району, педагоги яких пройшли навчання на семінарах в ООІУВ та враховуючи той факт, що два педагоги району стали регіональними тренерами проекту,  методичний кабінет підтримав  поширення проекту DOCCU у всіх закладах району. Так протягом 2016/2017 н.р. була проведена серія семінарів-тренінгів, яка охопила всіх представників педагогічного колективу шкіл (заступників директорів з навчально-виховної роботи, заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, вчителів) і спонукала до сприйняття та перших кроків до реалізації ОДГ/ОПЛ як загальношкільного підходу.

Регіональний майстер-тренер проекту Гриньова Марія Василівна, заступник директора з методичної роботи Усатівського НВК Біляївського району зазначила, що участь у проекті DOCCU є значимим моментом у її професійному становленні як новопризначеного заступника директора. Пані Марія реалізує проект у двох вимірах: як управлінець та тренер. Команда однодумців, до складу якої ввійшли адміністрація школи та активні вчителі, визначила найважливіші сфери розвитку навчального закладу та працює над розвитком у вчителів демократичного стилю керування навчальним процесом, оновленням виробничої системи, впровадженням діяльнісного підходу у виховання, активізацією учнівського самоврядування, громадянською партиципацією молоді, налагодженням партнерських стосунків з батьками та громадськістю. В школі проводяться майстер-класи для вчителів щодо використання посібників з ОДГ/ОПЛ у виховній роботі. Пані Марія усвідомлює, що пройшовши навчання в рамках проекту, є транслятором ідей та технологій проекту, тому активно проводить семінари-тренінги для педагогічних працівників району.

         Одним із ключових питань зустрічі було питання ролі інститутів удосконалення вчителів у формуванні нової моделі професійної  діяльності вчителів у сфері громадянської освіти. Експерт проекту Левчишена Оксана Михайлівна зазначила, що паралельно з навчальними семінарами, які на початку реалізації проекту були основною формою навчання педагогів, нині в інституті діють проблемні курси для вчителів історії та вчителів початкових класів, окремі модулі, спецкурси для керівників шкіл та вчителів  різного фаху.  Враховуючи компетентнісний підхід, який закладений в концепції Нової української школи, співробітники інституту працюють у напрямку інтеграції громадянської освіти в різні навчальні дисципліни.

Так Холостенко Лариса Василівна, методист науково-методичної лабораторії географії та економіки ООІУВ розповіла про можливості реалізації ОДГ/ОПЛ у вивченні географії та економіки. Пані Лариса продемонструвала присутнім розробки уроків з використанням матеріалів посібників з ОДГ/ОПЛ. 

Досвідом реалізації ОДГ/ОПЛ з вчителями історії та правознавства поділилась завідувач НМЛ історичної, правової та громадянської освіти Котенко Олена Миколаївна. А Чабан Олена Володимирівна, експерт проекту, розповіла про використання проектної технології для визначення можливостей уроків літератури у формуванні в учнів ключових демократичних цінностей під час підвищення курсів кваліфікації вчителів української мови та літератури.

         Всі учасники зустрічі зазначили, що участь у проекті DOCCU – це можливість професійного навчання, розвитку і вдосконалення вчителів та керівників шкіл, і в першу чергу розвитку їхньої демократичної культури. І ще багато кроків треба зробити кожному для розвитку громадянських компетентностей.  Адже формування демократичних цінностей відбувається на рівні свідомості. Для цього потрібен час і докладання великих зусиль… 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 405 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса