Вівторок, 20.02.2018, 21:21

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Пошук

Патрiотичне виховання

Форма входу
Логін:
Пароль:

Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Березень » 22 » ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА ДЛЯ СЛУХАЧІВ КУРСІВ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ПЕРШОТРАВНЕВОМУ НВК

20:32
ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА ДЛЯ СЛУХАЧІВ КУРСІВ ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ В ПЕРШОТРАВНЕВОМУ НВК

Відповідно до навчально-тематичного плану курсів підвищення кваліфікації заступників директорів з виховної роботи 20 березня 2017 року була проведена педагогічна практика на базі Першотравневого НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей» Лиманської районної ради Одеської області.

Загальна проблема: «Використання нестандартних підходів до діяльності сучасного класного керівника». Девізом обласного методичного заходу стали слова Д. Дьюї «Школа має бути лабораторією демократії, пов’язаною з реальним життям, насиченою живою діяльністю вихованців».

З вітальним словом до учасників звернулася директор НВК Казак Тетяна Василівна, яка розповіла про діяльності навчального закладу «Від родини – до навчання, від навчання – до життя». Акцентувала увагу на пріоритетах діяльності освітнього закладу, побудови ефективного навчально-виховного простору, ефективній роботи команди однодумців та дієвих взаємовідносин між усіма учасниками навчального процесу. Заступник директора з виховної роботи Ілюсь Інна Валентинівна презентувала систему виховної роботи Першотравневого НВК, спрямованої на формування в учнів життєвотворчих компетентностей, національної гідності, свідомості та самосвідомості, на забезпечення духовної єдності поколінь, збереження та прилучення школярів до родинних традицій, звичаїв, обрядів. Значну увагу приділила розповіді про власну діяльність як заступника, що було цікавим для колег, та нестандартні підходи до організації методичної роботи з класними керівниками.

Слухачі курсів мали змогу познайомитись з діяльністю класного керівника 4-го класу Зволинської Тетяни Василівни та виховною моделлю класу «Оберіг», спрямованої на виховання поваги до української культури і держави, формування гармонійної, всебічно розвиненої, творчої особистості, здатної до успішної самореалізації  та адаптованої до життя в суспільстві. В теоретичній частині усі доповідачі супроводжували свої виступи яскравими мультимедійними презентаціями та відео.

Практична частина методичного заходу була насичена цікавими видами та формами роботи. Класний керівник 5-го класу Дербуш Лариса Сергіївна запросила слухачів курсів на годину спілкування «Без родини немає людини». Продумані інтерактивні види роботи (інтерв’ю, складання слів та прислів’їв, створення гербу класу, родини, написання SMS повідомлення) спонукали учнів до роздумів, висловлення власної думки, визначення цінностей сім'ї та родини.

Слухачі мали змогу взяти участь у психологічному тренінгу «Цінності життя. Життя як цінність», який проводила практичний психолог НВК Мураховська Світлана Володимирівна з учнями 10-го класу. В рамках тренінгу учні та заступники були залучені в гру «Як розпорядитися своїм життям», висловлювали свої судження щодо вартості життєвих цінностей, важливості ними розпоряджатися та вчились робити правильний вибір у запропонованих життєвих ситуаціях.

Високою практичністю та продуктивністю відзначено МАЙСТЕР-КЛАС класних керівників НВК Голуб Галини Федорівни, Замосянчук Оксани Леонідівни з проблеми «Інноваційні підходи до проведення батьківських зборів», де слухачі були активними учасниками. Педагоги продемонстрували фрагмент батьківських зборів з використанням нетрадиційних форм роботи та проведення інтерактивних вправ.

Хвилини духовної насолоди подарували учасникам методичного заходу виступи творчих колективів закладу. У ході екскурсії навчальним закладом, яку провела директор, заступники навчальних закладів області познайомились з матеріально-технічною базою школи, оформленням кабінетів, навчальних класів, загальношкільних стендів.

При підведені підсумків педагогічної практики слухачі зазначили, що в Першотравневому НВК працює творча команда педагогів-однодумців, яка спрямовує свою діяльність на створення комфортних та сприятливих умов для  всіх учасників навчально-виховного процесу. Організаційно-методичний супровід обласного заходу здійснювали методисти РМК відділу освіти Лиманської райдержадміністрації Жученко В.В., Шаргородська Н.В. Учасники педагогічної практики висловили подяку Кириченко Наталя Миколаївна, Карнаушенко Тетяна Михайлівна, заступникам директора з навчально-виховної роботи, керівникам творчих колективів, педагогам закладу за сприяння у проведенні методичного заходу, творчу, доброзичливу атмосферу. Особлива подяка директору НВК Казак Т.В., заступнику директора з виховної роботи Ілюсь І.В., практичному психологу Мураховській С.В., класним керівника Зволинській Т.В., Дербуш Л.С., Голуб Г.Ф., Замосянчук О Л. за високий рівень професійної майстерності, надану можливість познайомитися з досвідом роботи та практичний матеріал. Творчості та натхнення вам, шановні колеги!

 

ФОТОЗВІТ

Шеремет Світлана Іванівна, завідувач НМЛ проблем виховання кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів

Категорія: Головні новини | Переглядів: 163 | Додав: VD_master | Рейтинг: 4.2/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса