Середа, 21.11.2018, 01:23

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Серпень » 5 » «ОСОБИСТА ГІДНІСТЬ. БЕЗПЕКА ЖИТТЯ. ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ» – ПРОГРАМА ДЛЯ УЧНІВ 7-11 КЛАСІВ

20:34
«ОСОБИСТА ГІДНІСТЬ. БЕЗПЕКА ЖИТТЯ. ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ» – ПРОГРАМА ДЛЯ УЧНІВ 7-11 КЛАСІВ

ДО ВІДОМА КЕРІВНИКІВ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Проблема торгівлі людьми в Україні не стає менш актуальною для наших громадян, особливо беручи до уваги події останніх двох років, що пов’язані зі збройним конфліктом на сході країни, масовим переміщенням жителів Донбасу та Криму і нестабільною політичною та економічною ситуацією.

За даними GfK Ukraine, 40% дітей і молоді віком 13-17 років, що належать до соціально незахищених категорій, готові погодитись хоча б на одну пропозицію, що може призвести до втягування в торгівлю людьми («Дослідження обізнаності про ризики торгівлі людьми серед вразливих дітей та молоді в Україні» (Звіт за результатами комплексного соціологічного дослідження). Січень 2016 р.).

Кабінет Міністрів України постановою від 24.02.2016 № 111 затвердив нову Державну соціальну програму з протидії торгівлі людьми на період до 2020 року.

На виконання цієї програми Міністерством освіти і науки України був виданий відповідний наказ від 08.04.2016 № 405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», де велику увагу приділено саме первинній профілактиці торгівлі людьми.

Відповідно до пункт 2.5 «Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» у школах і професійно-технічних навчальних закладах буде впроваджено ПРОГРАМУ виховної роботи з питань протидії торгівлі дітьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Програма розрахована на учнів 7-11 класів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів. Основні орієнтири програми:

  • сприяння самопізнанню, самореалізації, самоствердженню і самовдосконаленню особистості;
  • розвиток навичок відповідальної і водночас безпечної поведінки, умінь адекватного прийняття рішень у різноманітних, в т.ч. складних життєвих ситуаціях;
  • визначення та формування громадянської позиції особистості.

Для впровадження програми розроблені відповідні ПОСІБНИКИ (додаються).

До програми виховної роботи увійшли окремі курси, які стануть важливими запобіжниками торгівлі людьми, це:

  • «Творимо майбутнє відповідально й ощадливо» – програма соціально-фінансової освіти підлітків побудована на пріоритетах і методичних ідеях всесвітнього руху по соціальній і фінансовій освіті дітей 6-18 років;
  • «Професія. Кар’єра. Успіх» – основна мета – допомогти підліткам у професійному самовизначенні шляхом: усвідомлення власних життєвих та професійних цілей; розробки плану дій для досягнення власного благополуччя; планування власного майбутнього, у тому числі моделюючи кар’єрні перспективи.

Програма містить також ігрові матеріали, що допоможуть вчителю змоделювати різні життєві ситуації та надати інформацію в цікавий для учнів спосіб.

Інформаційно-методичні матеріали для роботи з батьками «Творимо разом світ, безпечний для дитини» допоможуть вчителю при здійснені просвітницької роботи з батьками з питань безпечної міграції та протидії торгівлі людьми.

Виховна робота з питань протидії торгівлі дітьми сприятиме розвитку навичок відповідальної та безпечної поведінки дітей, умінню приймати рішення у різноманітних, в т. ч. складних життєвих ситуаціях. Реалізація програми дозволить підвищити рівень поінформованості серед школярів та батьків щодо проблеми торгівлі людьми.

Запропонована програма виховної роботи має стати поштовхом для творчої діяльності педагогів. Матеріали, сценарні плани розроблених заходів (що містяться у посібниках) – підґрунтя для створення інших організаційних форм з питань протидії торгівлі дітьми: конференцій, правового лекторію, вікторин, тематичних вечорів, вечорів запитання та відповіді, літературно-творчих конкурсів; аукціону знань; інсценування тощо.

Упровадження у навчально-виховний процес загальноосвітнього навчального закладу програми виховної роботи «ОСОБИСТІСНА ГІДНІСТЬ. БЕЗПЕЧНА ПОВЕДІНКА. ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ» є ефективним елементом профілактики торгівлі людьми в громаді, а також новітнім методом пропагандистсько-просвітницької діяльності, що дозволяє гарантувати захищеність підростаючого покоління.

За матеріалами офіційного сайту Міністерства освіти і науки України

Додається:

Законодавчі акти щодо протидії торгівлі людьми, сексуальній експлуатації та насильства

Конвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлею людьми (2005 р.).

Конвенція ООН про боротьбу з торгівлею людьми та експлуатацією проституції третіми особами (прийнята на IV сесії Генеральної Асамблеї 00Н 2 грудня 1949 року).

Додатковий протокол до Конвенції ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю. Про попередження та припинення торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, та покарання за неї (ратифіковано Законом України від 04.02.2004 р. № 1433-ІV).

Рекомендація Комітету Міністрів Ради Європи «Про сексуальну експлуатацію, порнографію, проституцію, а також торгівлю людьми і підлітками» (прийнята 9 вересня, 1991 року на 461-му засіданні заступників міністрів).

Декларація про викорінення насильства по відношенню до жінок (Резолюція Генеральної Асамблеї № 48/104 від 20 грудня 1993 р.).

Закон України від 15.11.2001 року № 2789-ІII «Про попередження насильства в сім’ї».

Закон України від 20.09.2011 року № 3739-І «Про протидію торгівлі людьми».

Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, і покарання за неї (ратифіковано 4 лютого 2004 р.).

Кримінальний кодекс України (вступив у силу 1 вересня 2001 р.).

Постанова Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 111 “Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року”.

Наказ МОН України від 08.04.2016 № 405 “Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року”.

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» ...

www.old.mon.gov.ua/ua/activity/education/59/.../1432801608/

Методичний посібник для виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми 7 клас

Методичний посібник для виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми 8 клас

Методичний посібник для виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми 9 клас

Методичний посібник для виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми 10 клас

Методичний посібник для виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми 11 клас

Навчально-методичний посібник (для системи післядипломної педагогічної освіти)

Методичні рекомендації щодо впровадження в загальноосвітніх школах-інтернатах програми виховної роботи з підлітками з питань протидії торгівлі людьми

Програма виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми

Упровадження програми виховної роботи з підлітками щодо питань протидії торгівлі людьми (для учнів професійно-технічних навчальних закладів)

Творимо майбутнє відповідально й ощадливо програма cоціально-фінансової освіти й виховання для учнів загальноосвітніх навчальних закладів

 

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 1774 | Додав: VD_master | Рейтинг: 4.2/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса