Середа, 21.11.2018, 01:22

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Серпень » 22 » Обласний семінар-нарада для методистів з трудового навчання районних (міських) методичних кабінетів.

10:30
Обласний семінар-нарада для методистів з трудового навчання районних (міських) методичних кабінетів.

21 серпня  2015 року на базі ООІУВ (пл. Михайлівська, 17) відбувся обласний семінар-нарада на тему: «Організаційно-методичне забезпечення реалізації нової навчальної програми з трудового навчання та технологій» для методистів з трудового навчання районних (міських) методичних кабінетів.

З вітальним словом до присутніх звернулась Нікітенко Р. І., завідувачка науково-методичною лабораторією творчого розвитку особистості кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ, яка означила організаційну та науково-методичну діяльності методиста РМК/ММК та керівника МО з трудового навчання в 2015/2016 навчальному році у відповідності до сучасних умов; розповіла про проведення спільних заходів для залучення вчителів з трудового навчання та технологій в єдиний освітній інформаційний простір.

Адаменко О. О., методист Іллічівського ММК з питань впровадження інформаційних технологій в закладах освіти міста: а) розповив про особливості запровадження нової програми і підручників для 7 класу з трудового навчання; б) звернув увагу на національно-патріотичного виховання на уроках трудового навчання; в) поділився досвідом та рекомендував всім присутнім зосередити свою увагу на формуванні інформаційного освітнього простору вчителя трудового навчання, бо саме там є реальна змога користуватися корпоративним поштовим сервісом, системою обміну миттєвими повідомленнями, проводити відеоконференції, он-лайн роботу на одному документі, отримати доступ до освітніх матеріалів (текстових, візуальних, мультимедійних) та безперервно навчатися.

Бухтій О. В., викладач кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ ознайомила з досвідом роботи: а) впровадження ІКТ та б) хмарних технологій на уроках трудового навчання.

Антонюк Н. К., вчитель трудового навчання Одеської загальноосвітньої школи № 51 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області поділився досвідом та розповіла про особливості роботи із здібними й обдарованими дітьми з трудового навчання.

Дерябіна С. В., методист науково-методичної лабораторії творчого розвитку особистості кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ розповіла про використання інформаційного середовища під час проведення курсів підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

У доповідях і виступах порушувалися актуальні питання щодо:

 • Сучасного стану технологічної освіти в Одеській області;
 • Якості технологічної освіти (якість освіти залежить від якості кожного уроку: продумування всіх етапів при його підготовці, рівня професіоналізму вчителя, ступеня досягнення поставлених цілей і завдань);
 • Особливостей викладання трудового навчання в 5-7 класах відповідно до нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти;
 • Формування технічно та технологічно грамотної особистості;
 • Підготовки до Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання і технологій (проведення районних, міських та обласного етапів).

При обговоренні за «круглим столом» учасники семінару дійшли висновку:

 • про проведення навчання методистів та вчителів з трудового навчання практичній роботі з «хмарними технологіями» на уроках трудового навчання (лютий, квітень 2016 року);
 • про проведення в 2015/2016 році «Фестивалю творчих проектів» для учнів 6-9 класів та 10-11 класів (листопад-грудень 2015 року);
 • про підготовку вчителя до атестації та сертифікації;
 • про створення інтерактивної творчої групи вчителів трудового навчання та технологій (вересень 2015 року).

За підсумками були напрацьовані РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо науково-методичного супроводу професійної діяльності вчителів трудового навчання та технологій.

Нікітенко Р. І., завідувачка науково-методичною лабораторією творчого розвитку особистості кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ

ДОДАЮТЬСЯ матеріали семінару-наради: 

 1. Інформаційно-комунікаційні технології на уроках трудового навчання. Хмарні технології – інтерактивні сервіси до уроку. Мультимедійна презентація Бухтій О. В., викладача кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ.
 2. Создание нестандартных презентацій. Мультимедійна презентація Адаменка О. О., методиста Іллічівського ММК.
 3. Інформаційно-освітній простір вчителя трудового навчання. Мультимедійна презентація Адаменка О. О., методиста Іллічівського ММК.
 4. Програма з трудового навчання в 7 класі (особливості, зміни). Мультимедійна презентація
 5. Облачное хранилище. Мультимедійна презентація Адаменка О. О., методиста Іллічівського ММК.
 6. Створення єдиного освітнього простору м. Іллічівська. Мультимедійна презентація Адаменка О. О., методиста Іллічівського ММК.
 7. Стаття Р. І. Нікітенко «Особливості впровадження нової програми з трудового навчання: виклики та перспективи» – Наша школа. – 2015. – № 4. – С. 135-140.
 8. Навчальна програма з трудового навчання для 5-7 класів (розроблена відповідно до вимог Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти). – К. : 2015. – 68 с
Категорія: Головні новини | Переглядів: 763 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса