Неділя, 22.07.2018, 05:46

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Березень » 31 » ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ РМО / ММО ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

07:27
ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ РМО / ММО ЗАСТУПНИКІВ ДИРЕКТОРІВ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

31 березня 2017 року науково-методичною лабораторією проблем виховання кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів проведено ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР за проблемою: «Організаційно-методичні засади роботи РМО/ММО щодо розвитку мотивації заступників директорів з виховної роботи до інноваційної виховної діяльності» для керівників районних/міських методичних об’єднань заступників директорів з виховної роботи на базі ООІУВ (пл. Михайлівська, 17).

# Чешенко Олена Іванівна, методист НМЛ проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ, керівник правління обласного клубу «Творчість» творчо працюючих заступників директорів з виховної роботи при ООІУВ, регіональний координатор Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю акцентувала увагу на питаннях діяльності заступників директорів з виховної роботи щодо побудови ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ національного виховання, розвитку і соціалізації дітей та учнівської молоді в контексті Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, основ Стандарту освіти «Нова українська школа» та реалізації державної політики національно-патріотичного виховання школярів, інноваційних стратегій виховання в Одеському регіоні, проектів кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ: «Стратегія національного виховання, розвитку і соціалізації дітей та молоді», «Патріотизм як цінність: через призму віків та поколінь», «Здоров’я дитини – запорука успіху».

# Ягоднікова Вікторія Вікторівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри психології та загальнонаукових дисциплін Одеського інституту ПрАТ ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом», професор Міжнародної Кадрової Академії, член правління обласного клубу «Творчість» творчо працюючих заступників директорів з виховної роботи при ООІУВ розкрила питання щодо психолого-педагогічних аспектів розвитку мотивації заступників директорів з виховної роботи до інноваційної виховної діяльності, це: сутність інноваційної виховної діяльності; психолого-педагогічні особливості мотивації до інноваційної виховної діяльності; інтерактивні технології розвитку мотивації до інноваційної виховної діяльності в системі методичної роботи школи. Провела із учасниками ПРАКТИКУМ: «Розробка методичного супроводу розвитку мотивації заступників директорів з виховної роботи до інноваційної виховної діяльності» (робота в малих групах).

# Чешенко О. І. познайомила учасників із матеріалами впровадження європейських стандартів превентивної освіти в ЗНЗ України; розкрила питання ціннісних аспектів та практичних підходів до впровадження здоров’язбережувальних технологій в навчальному закладі (в рамках проекту «Здоров’я дитини – запорука успіху»). Презентувала результати національного звіту дослідницького проекту «ESPAD в Україні» «Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та наркотиків – ESPAD». Провела практичне ознайомлення учасників із інноваційним досвідом виховної діяльності, кращими зразками передового педагогічного досвіду творчих освітян – новаторів Одещини, матеріалами, розміщених на сайті кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ http://kafedraooiuv.org.ua/:

# Шеремет Світлана Іванівна, завідувач НМЛ проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ, тренер програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» акцентувала увагу на питаннях роботи щодо здійснення профілактичної роботи у сфері протидії торгівлі людьми та впровадження програми виховної роботи з учнями 7-11 класів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» ... в рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що впроваджувався Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні у партнерстві з Українським фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Презентувала методичний посібник «Навчіть дитину захищатися», для фахівців, які працюють з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку з питань попередження насильства над дітьми, видання матеріалів якого здійснено в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи», що впроваджується Українським фондом «Благополуччя дітей» у партнерстві з Nobody’s Children Foundation (Польща) за фінансової підтримки OAK Foundation (Швейцарія). Познайомила з матеріалами «Про використання на сайтах навчальних закладів та установ системи освіти інформаційних банерів щодо захисту прав дитини».

# Витупоренко Світлана Володимирівна, завідувач Центру практичної психології та соціальної роботи ООІУВ у своєму виступі розкрила питання забезпечення соціально-психологічного захисту дітей у школі в системі «навчальний заклад – сім’я», профілактики виникнення та подолання проявів булінгу в дитячому середовищі, причини суїцидальної поведінки підлітків та їх попередження. Презентувала дані з опитувань U-Report у різних країнах, які увійшли у глобальний звіт про булінг для Генеральної асамблеї ООН. Провела із учасниками ПРАКТИКУМ: «Типові неправильні дії дорослого, що посилюють напругу та агресію», «Робота над проблемною ситуацією булінгу в дитячому середовищі» (робота в малих групах).

# У процесі роботи в малих групах учасники семінару обговорили та презентували практичні аспекти розбудови навчального закладу «Школа – Дім, побудований з Любов’ю». Були означені основні орієнтири роботи РМО/ММО щодо розвитку мотивації заступників директорів з виховної роботи до інноваційної виховної діяльності на провідних ідеях в контексті сучасних підходів до виховання та реалізації інноваційних стратегій виховання, підготовки до Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року» (2018). Учасники семінару мали змогу познайомились із виставкою передового педагогічного досвіду творчих освітян – новаторів Одещини, переможців та лауреатів Всеукраїнських конкурсів. Переглянули відеофільм в YouTube «Моя країна – Україна, Одещина – її перлина» із досвіду національно спрямованої, суспільно-корисної діяльності одеських школярів та їх патріотичних, благодійних справ. Автор ідеї – Чешенко О.І., дизайн – Герасимчук Н.В. ТОЙ, ХТО ПОЧУВ ВІТЕР ЗМІН, МАЄ БУДУВАТИ НЕ ЩИТ ВІД ВІТРУ, А ВІТРЯК (Китайська мудрість).

Чешенко Олена Іванівна, методист науково-методичної лабораторії проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, керівник правління обласного клубу «Творчість» творчо працюючих заступників директорів з виховної роботи при ООІУВ, регіональний координатор Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 421 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/10
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса