Неділя, 21.10.2018, 21:55

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Жовтень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Жовтень » 27 » ОБЛАСНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ЖЕРЕБКО Л. В., ЧЛЕНА ОБЛАСНОГО КЛУБУ «ТВОРЧІСТЬ»

21:34
ОБЛАСНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС ЖЕРЕБКО Л. В., ЧЛЕНА ОБЛАСНОГО КЛУБУ «ТВОРЧІСТЬ»

26 жовтня 2016 року проведено ОБЛАСНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС Жеребко Лариси Вікторівни за темою: «Виховна система сучасного навчального закладу «Школа розвитку компетентної, соціально зрілої, успішної особистості» на засадах психолого-педагогічної підтримки та соціального захисту учнів». Захід проведено на базі Одеської загальноосвітньої школи №105 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області обласного опорного навчального закладу ООІУВ за участю педагогів-організаторів – слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогів-організаторів при Одеському обласному інституті удосконалення вчителів (17 - 29.10.2016). Мета педагогічної практики: сприяння розвитку фахової майстерності слухачів курсів та удосконалення їх професійних компетентностей з проблем виховання.

► У вступному слові керівник педагогічної практики Чешенко О. І., методист ООІУВ зазначила, що з 2007 року Одеська ЗОШ №105 І-ІІІ ступенів розбудовує сучасний навчальний заклад за інноваційною моделлю «Школа розвитку компетентної, соціально зрілої, успішної особистості» на засадах психолого-педагогічної підтримки та соціального захисту учнів. Навчальний заклад має значний практичний досвід щодо системного, комплексного підходу до створення освітньо-виховного середовища для гармонійного розвитку дітей, соціально активної особистості, яка поєднує в собі високі моральні якості, толерантність, добро, справедливість, творчу активність і громадянськість.

► Директор Чепурний Сергій Володимирович познайомив слухачів курсів з пріоритетними напрямами діяльності педагогічного колективу щодо гуманізації і демократизації навчально-виховного процесу, реалiзацiї особистісно-зорієнтованого навчання i виховання, особливостями реалiзацiї шкільного проекту «Школа соціального партнерства: учитель, учень, батьки».

МАЙСТЕР-КЛАС ЖЕРЕБКО ЛАРИСИ ВІКТОРІВНИ

Слухачів курсів запросили до майстер-класу Жеребко Л. В., заступника директора з виховної роботи Одеської ЗОШ №105 І-ІІІ ступенів, вчителя географії, спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії, вчителя-методиста, члена обласного клубу «Творчість» при ООІУВ,члена обласної творчої групи, керівника обласного майстер-класу (з 2002 р.). У рамках майстер-класу Лариса Вікторівна поділилась досвідом та акцентувала увагу на таких питаннях:

познайомила з науково-методичними підходами до становлення та розвитку інноваційної виховної системи навчального закладу «Школи розвитку компетентної, соціально зрілої, успішної особистості» на засадах психолого-педагогічної підтримки та соціального захисту учнів;

поділилась досвідом з питань героїко-патріотичного виховання учнів, презентувала «Система військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді у сучасному навчальному закладі «Школа розвитку компетентної, соціально зрілої, успішної особистості» на засадах психолого-педагогічної підтримки та соціального захисту учнів (додається);

висвітлила основні аспекти розвитку учнівського самоврядування в школі, презентувала «Система роботи шкільного учнівського об’єднання «Каравела» (додається), яке діє з 1998 року.

ПРАКТИЧНА ДЕМОНСТРАЦІЯ

У рамках майстер-класу практичний психолог, класні керівники та учні поділились досвідом виховної роботи, презентували творчі проекти та познайомили слухачів курсів з практичними підходами до виховання.

Кондратенко Яніна Миколаївна, практичний психолог школи, яка висвітлила питання щодо психолого-педагогічних підходів до формування лідерських якостей в учнів, розкрила особливості організації та робота Школи «Лідер». Провела із слухачами курсів ПРАКТИКУМ: «Інтерактивні вправи по розвитку лідерських якостей та вмінню працювати в команді».

Ніжегородова Олена Глібівна, вчитель музики, керівник шкільної методичної комісії естетичного циклу, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, яка презентувала досвід роботи початкових класів «Національно-патріотичне виховання учнів, як важливий засіб розвитку морально-духовних цінностей в особистості». Учасникам продемонстрували відеоролик «Ми – козачата».

Владимирова Вероніка Вікторівна, психолог Одеського Благодійного Фонду «Шлях до дому» познайомила учасників з питанням про співдіяльність шкільної психолого-соціальної служби з Одеським Благодійним Фондом реабілітації та соціальної адаптації громадян без визначеного місця проживання «Шлях до дому» у вирішенні проблем соціалізації та адаптації учнів, їх психолого-педагогічної підтримки та соціального захисту учнів. Провела із слухачами курсів ПРАКТИКУМ: Демонстрація фрагментів вправ та підходів «Особливості спілкування з учнями різних соціальних категорій».

► Учасників запросили на екскурсію в шкільний Музей імені підводника № 1 Олександра Маринеско. Учні школи – екскурсоводи познайомили з унікальними експонатами музею, матеріалами пошукової роботи. Про особливості змістовної пошуково-дослідницької роботи Музею розповіли керівник Музею Жеребко Лариса Вікторівна та Соколова Марія Юріївна, вчитель російської мови та літератури, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист.

Слухачів курсів запросили на прес-конференцію із активом шкільної творчої групи «Пам’ять серця», яка працює при Музеї.

У ході педагогічної практики учасники обласного майстер-класу були залучені до діалогічних та інтерактивних форм роботи, ознайомлені з багатим досвідом інноваційної виховної діяльності школи, із досвідом творчих вчителів, який має велике значення для їх подальшої професійної практичної роботи – поповнив педагогічну скарбничку, спонукає їх до практичної реалізації ідеї національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

Педагоги-організатори відзначили високий рівень обласного майстер-класу; висловили вдячність педагогічному колективу школи та особисто директору Чепурному С. В., заступнику директора з виховної роботи Жеребко Л. В. за змістовне навчання, відкритість та творчу, доброзичливу, конструктивну атмосферу, пронизану гуманізмом, взаємоповагою, взаємосприйняттям; командну високопрофесійну роботу, пропагування інноваційних ідей національно-патріотичного виховання та передового педагогічного досвіду. Методичний захід пройшов на високому організаційно-методичному рівні.

Чешенко Олена Іванівна, методист науково-методичної лабораторії проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, керівник педагогічної практики

Дивись на сайті кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ http://kafedraooiuv.org.ua/

Національно-патріотичне виховання

«Моя країна – Україна, Одещина – її перлина» із досвіду національно спрямованої, суспільно-корисної діяльності ОДЕСЬКИХ ШКОЛЯРІВ та їх патріотичних, благодійних справ. Відеофільм в YouTube. Автор ідеї – Чешенко О. І., дизайн – Герасимчук Н. В. Україна, Одещина - YouTube https://www.youtube.com/watch?v=dQXKk-Gk8aQ  

Літнє одноденне таборування у Петрівському урочищі - YouTubehttps://www.youtube.com/watch?v=oS_Drlzlb4c&feature=youtu.be  Відеофільм в YouTube: автор ідеї – Купрій Я. Г., дизайнЧешенко О. І.

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 525 | Додав: VD_master | Рейтинг: 4.4/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса