Понеділок, 19.03.2018, 20:03

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Травень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Пошук


Патрiотичне виховання

Форма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Травень » 27 » МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН УКРАЇНИ ЩОДО НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

13:07
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН УКРАЇНИ ЩОДО НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

КЕРІВНИКАМ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, ПЕДАГОГАМ

Міністерством освіти і науки України оприлюднено 25.05.2015 р. на офіційному веб-сайті (рубрика «Освіта») «Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», які мають застосовуватися загальноосвітніми навчальними закладами у процесі патріотичного виховання школярів.  

Підготовлені методичні рекомендації спрямовані на реалізацію «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», прийнятої на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України 26.03.2015 р. відповідно до доручення Уряду щодо ЗАПРОВАДЖЕННЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ.

У методичних рекомендаціях зазначено, що в умовах нових суспільно-політичних реалій усе більшої актуальності набуває виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни та активної громадянської позиції.

МОН України наголошує, що важливим є те, щоб кожен навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

У рекомендаціях зазначається, що важливим є формування засобами ЗМІСТУ навчальних предметів якостей особистості, що характеризуються ціннісним ставленням до суспільства, держави, самої себе та інших, природи, праці, мистецтва.

У Міністерстві освіти і науки України рекомендують виокремити національно-патріотичне виховання як один з найголовніших напрямів виховної роботи, що за своїм значенням є СТРАТЕГІЧНИМ ЗАВДАННЯМ. Наголошують, що для реалізації цих глобальних завдань необхідна СИСТЕМНА РОБОТА, яка передбачає забезпечення гармонійного співвідношення різних напрямів, засобів, методів виховання дітей у процесі навчання і позакласної діяльності. Зокрема, у навчально-виховний процес мають впроваджуватися форми і методи виховної роботи, що лежать в основі козацької педагогіки.

Навчальним закладам рекомендовано проводити інформаційно-просвітницьку роботу з батьками, спрямовану на формування толерантності, поваги до культури, історії, мови, звичаїв та традицій як українців так і представників різних національностей за участю психологів, істориків, працівників кримінальної міліції.

Методичні рекомендації, яких мають дотримуватися загальноосвітні навчальні заклади у своїй діяльності, також містять рекомендації з виховання у школярів патріотизму на УРОКАХ з української мови і літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов, мов і літератур національних меншин, історії, математики, інформатики, географії, фізики, біології, екології, хімії, природознавства, фізичної культури та трудового навчання.

Міністерством освіти і науки України оприлюднено на офіційному веб-сайті (рубрика «Громадське обговорення») проект «Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді». Запрошуємо долучитися до громадського обговорення цього проекту заходів.

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт наголосив, що національно-патріотичне виховання – це справа не окремих предметів чи окремих вчителів, а всього навчального закладу, всього суспільства.

Кафедра психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів

ДОДАЮТЬСЯ:

«Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді» (прийнята на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України 26.03.2015 р. (www.mon.gov.ua)

«Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» (оприлюднено 25.05.2015 року на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України (рубрика «Освіта»)

Проект «Заходи щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді» (офіційний веб-сайт Міністерства освіти і науки України (рубрика «Громадське обговорення»)

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 1202 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса