Вівторок, 20.11.2018, 13:30

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Червень » 9 » Медіа експедиція до Одещини «Реформа освіти: учнівські ініціативи, які змінюють життя громади»

07:04
Медіа експедиція до Одещини «Реформа освіти: учнівські ініціативи, які змінюють життя громади»

В рамках реалізації швейцарсько-українського проекту «DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей» відбулася медіа експедиція до Одещини «Реформа освіти: учнівські ініціативи, які змінюють життя громади», в якій взяли участь  журналісти із різних регіонів України.

         Захід розпочався із прес-брифінгу в Одеській обласній державній адміністрації «Освітня реформа в дії: успішні практики проекту DOCCU на Одещині», в якому взяли участь Наталя Протасова, керівник швейцарсько-українського проекту DOCCU, Любов Задорожна та Оксана Левчишена, регіональні експерти та координатори проекту DOCCU в Одеській області. Під час виступів учасників прес-брифінгу були окреслені основні цілі, завдання, напрямки діяльності та результати реалізації проекту в Одеській області. Так Любов Задорожна наголосила на тих можливостях, який відкрив проект DOCCU для підготовки вчителів та керівників шкіл до реалізації концептуальних засад Нової української школи, зокрема розвитку демократичного врядування у школах, демократизації освітнього процесу та налагодження партнерських стосунків між школою, владою та громадою. Велику роль у підтримці освітньої реформи та реформи децентралізації відіграє соціальна політика Одеської обласної державної адміністрації, про що свідчить низка успішних проектів, реалізованих в Одеській області за ініціативи Максима Степанова, голови ООДА. Також журналісти мали нагоду поспілкуватися із регіональними тренерами проекту, співробітниками Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, та ознайомитися із успішними учнівськими практиками Біляївської й Великомихайлівської громади під час діалогу, який відбувся завдяки організованому скайп-зв’язку.

Подальше знайомство з успішними практиками партнерства школи, влади та громади продовжилося у місті Чорноморськ. Активну участь у підготовці медіа експедиції до закладів освіти міста взяли Людмила Адаменко, завідувачка міського методичного кабінету, В’ячеслав Майорський, заступник директора школи №1, майстер-тренер проекту DOCCU та Ірина Василенко, головний спеціаліст відділу освіти.

 У міській лікарні на водному транспорті журналісти  ознайомилися із діяльністю літнього медичного табору для учнів, поспілкувалися із Оленою Кузар, головним лікарем міської лікарні та Ларисою Руденко, куратором літнього медичного табору, котрі наголосили на тому, що ця унікальна для Одеської області ініціатива стала реальністю завдяки підтримки органів місцевої влади та активної участі різних соціальних структур міста.

 В Чорноморській гімназії №1 лідери учнівського самоврядування, педагоги та батьки представили низку  партиципативних проектів: «15 добрих справ», «Співпраця з дитячим будинком м. Ананьєва», «Проблема безтурботних тварин», реалізація яких стала можливою завдяки підтримці влади та підприємств міста. Юлія Бакалінська ознайомила присутніх з діяльністю міської Школи Лідерів. Ірина Попова, заступник директора гімназії №1 та  Катерина Смаль, класний керівник 8-В класу закцентували увагу на тому, що  саме участь у проекті DOCCU сприяла тому, що педагоги переглянули підходи до реалізації учнівських проектів, зокрема передавши ініціативу щодо вибору тематики та проблематики проектів учням. Саме це, на їхню думку, дає можливість формувати в учнів активну громадянську позицію та відчуття приналежності до власної громади.

Учні закладу загальної середньої освіти №1 м. Чорноморськ представили загальношкільний проект «65 добрих справ», який був приурочений ювілею школи, партиципативний проект «ЕкоТерапія моря і душі», який, за словами Ірини Василенко, головного спеціаліста відділу освіти, об’єднав всю місцеву громаду. Ольга Петлюк, директор школи №1 та Ольга Бахірєва, заступник директора, наголосили на тому, що саме завдяки активній участі  у житті школи та громади, в учнів формується громадянська відповідальність, і завдання вчителів всіляко сприяти цьому, організовуючи життєдіяльність школи на демократичних засадах. Цікавим досвідом реалізації та підтримки учнівських ініціатив поділилася з присутніми Катерина Чегаринська, голова громадської організації «Гідність». В ході інтерв’ю Олеся Сухих, заступник директора школи №2, та Наталія Станкевич, вчитель історії школи № 4, ознайомили з досвідом реалізації загальношкільних проектів «Чорноморськ від А до Я» та «Пам'ять в мраморі».

Яскравим завершальним моментом медіа експедиції  став візит журналістів до закладу дошкільної освіти №8 «Перлинка», в ході якого Світлана Малахова, завідувачка закладу, разом із вихованцями, вихователями та батьками представила проект «Міні-музей «Чорне море», та наголосила на тому, що формування громадянської компетентності має починатися з раннього дитинства і тривати протягом усього життя.

Регіональна команда проекту DOCCU висловлює вдячність учням, вчителям, батькам та адміністраціям закладів освіти, які гостинно зустріли журналістів, не зважаючи на жарку пору іспитів, літніх таборів та інших повсякденних шкільних турбот, і продемонстрували, що на Одещині партнерство школи, влади і громади є пріоритетним напрямком розвитку як освіти зокрема, так і демократичного врядування на місцях загалом, адже «Нова українська школа буде  виховувати (а школи Одещини вже виховують) не лише відповідальність за себе, а й за розвиток і добробут країни та всього людства». Вчити і навчатися демократії та правам людини – ось пріоритет, який визначили перед собою освітяни Одещини, і саме проект DOCCU не лише мотивує на діяльність в напрямку розвитку демократичного суспільства через освіту та партнерство в громадах, а й  надає навчально-методичні ресурси з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, основані на кращих європейських практиках. І, як стверджує Наталя Протасова, «DOCCU – не для уроків, DOCCU – для життя», життя в розвинутому демократичному суспільстві, в якому ми всі разом працюємо на спільну користь.

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 150 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса