Четвер, 19.07.2018, 04:49

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Серпень » 4 » ЛИСТ МОН УКРАЇНИ «ПРО ДЕЯКІ ПИТАННЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ У 2017/2018 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ»

09:27
ЛИСТ МОН УКРАЇНИ «ПРО ДЕЯКІ ПИТАННЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ВИХОВНОЇ РОБОТИ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ У 2017/2018 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ»

Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році

Лист Міністерства освіти і науки України від 27.07.2017 р. № 1/9-413 «Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році».

МОН України у листі надсилає аналітичні матеріали щодо проблемних питань, що мають місце в дитячому середовищі, для використання при плануванні виховної роботи з учнівськими колективами, враховуючи потенціал навчального закладу і залучаючи до освітнього процесу партнерів.

Додаток 1. Аналітичні матеріали щодо проблемних питань, що мають місце в дитячому середовищі. У додатку зазначено посилання на тексти програм і посібників, інформаційні матеріали:

= навчально-методичний посібник «Розбудова миру, профілактика і вирішення конфлікту з використанням медіації: соціально-педагогічний аспект» та спецкурс курсів підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників «Базові навички медіатора в навчальному закладі. Забезпечення участі жінок і дітей у вирішенні конфліктів та миробудуванні» – [Електронний ресурс] – http://www.la-strada.org.ua/ucp_mod_library_showcategory_65;

= банери Національної дитячої «гарячої» лінії – [Електронний ресурс] – http://www.lastrada.org.ua/ucp_mod_library_showcategory_65;

= програма гуртків та факультативів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» для учнів 7-10 класів – [Електронний ресурс] – http://www.la-strada.org.ua/;

= посібник «Соціально-педагогічні основи захисту прав людини, протидії торгівлі людьми та експлуатації дітей», у якому представлені:

= методичні рекомендації «Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення». Матеріали можна знайти у вільному доступі на сайті ГО «Ла Страда-Україна» www.la-strada.org.ua, або на сторінці в Фейсбук www.facebook.com/lastradaukraine

Для організаційно-методичного забезпечення викладання факультативних курсів працівниками психологічної служби Міністерство надсилало (лист від 06.06.2013 №1/9-413) переліки програм факультативних курсів, курсів за вибором та спецкурсів для застосування в роботі працівників психологічної служби, рекомендованих для використання в початковій школі; електронні переліки програм факультативних курсів для застосування в роботі працівників психологічної служби, схвалені для використання у загальноосвітніх навчальних закладах науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІІТЗО №14.1/12-Г-165 від 15.05.2013). Зміст програм представлений у варіантах з кількістю 17, 35, 52 та 70 годин, які реалізуються за рахунок годин варіативної складової навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів. Зазначений перелік програм розміщено на сайтах: www.mon.gov.ua, www.psyua.com.ua

На допомогу педагогічним працівникам, які працюють із дітьми групи «ризику», корисними будуть матеріали, розміщеними на Інформаційній онлайн-платформі «Центр знань», яка створена в рамках проекту Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка спільно із МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» за технічної підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Державною установою «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю» Міністерства охорони здоров’я України підготовлено Національний звіт щодо наркотичної ситуації в Україні, в якому зазначається, що загальна кількість підлітків груп ризику, з урахуванням оновлених даних за 2015 р., оцінюється у 129 000 осіб віком від 10 до 19 років включно. Діти все більше потрапляють до груп ризику інфікування ВІЛ/СНІДом, і зусилля, що робляться з їхнього захисту, все ще не достатні.

У зв’язку із зазначеним вище, МОН України рекомендує продовжувати розроблення сучасних інформаційно-освітніх програм первинної профілактики залежностей та шкідливих звичок, включаючи заходи щодо залучення дітей та молоді до спорту, творчості, мистецтва, інших громадських заходів із пропаганди здорового способу життя та забезпечити подальше впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Проектно-технологічний підхід у впровадженні інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова для учнів 7-8 класів» – [Електронний ресурс] – http://lib.iitta.gov.ua/707010/1/брошюра_Сімейна_розмова.pdf

Про те, як вчителям і батькам цікаво й зрозуміло донести підліткам інформацію про здоровий спосіб життя і безпечну поведінку – на порталі провентивної освіти. (http://www.autta.org.ua/ )

Додаток 2. Статистична інформація Національної поліції України «Стан організації діяльності підрозділів ювенальної превенції за 6 місяців 2017 року».

  • зареєстровано крим. правопорушень, вчинених дітьми та за їх участю;
  • виявлено н/л, які вчинили кримінальні правопорушення;
  • скоєно злочинів стосовно дітей;
  • потерпіло дітей від крим. правопорушень.

Додаток 3. Важливі пам’ятні та ювілейні дати 2017/2018 навчального року.

  • Всеукраїнські пам’ятні та ювілейні дати;
  • Міжнародні пам’ятні та ювілейні дати.

Джерела:

офіційний сайт МОН України

офіційний сайт ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 845 | Додав: VD_master | Рейтинг: 4.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса