П`ятниця, 23.02.2018, 14:08

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Пошук

Патрiотичне виховання

Форма входу
Логін:
Пароль:

Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Жовтень » 12 » Концептуальні підходи щодо розбудови моделі системи виховної діяльності навчального закладу в контексті сучасних підходів до виховання

18:12
Концептуальні підходи щодо розбудови моделі системи виховної діяльності навчального закладу в контексті сучасних підходів до виховання

11 жовтня 2017 року на базі ООІУВ (пл. Михайлівська, 17) науково-методичною лабораторією кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ проведена обласна педагогічна майстерня для новопризначених заступників директорів з виховної роботи за темою «Концептуальні підходи щодо розбудови моделі системи виховної діяльності навчального закладу в контексті сучасних підходів до виховання».

У рамках програми викладачами кафедри суспільно-гуманітарної освіти, кафедри психолого-педагогічної та корекційної освіти ООІУВ, Одеського державного університету внутрішніх справ, членом обласного клубу «Творчість» проведені міні-лекції-презентації, зустрічі та дискусії з фахівцями, практичні та інтерактивні вправи, практикум-моделювання, практичні демонстрації, перегляд та обговорення відеофільмів, відкритий мікрофон, презентації відеофільмів.

У своєму виступі Чешенко Олена Іванівна, методист НМЛ проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ аргументовано розкрила питання «Реалізація державної стратегії виховання в загальноосвітньому навчальному закладі». Обґрунтувала особливості концептуальних підходів до розбудови моделі системи виховної діяльності навчального закладу.

Міні-лекцію «Психолого-педагогічні принципи побудови моделі системи виховної діяльності навчального закладу» провела Стукас Еліна Артурівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психолого-педагогічної та корекційної освіти ООІУВ.

Ґрунтовно розкрила питання щодо особливостей психологічних засад ефективної педагогічної взаємодії Лєскова Ангеліна Анатоліївна, старший викладач кафедри психолого-педагогічної та корекційної освіти ООІУВ. Провела практикум: практичні та інтерактивні вправи із питань педагогічної взаємодії.

Заступник директора з виховної роботи Одеської ЗОШ № 105 І-ІІІ ступенів, член обласного клубу «Творчість», керівник обласного майстер-класу (з 2006 р.) Жеребко Лариса Вікторівна презентувала систему «Військово-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді у сучасному навчальному закладі «Школа розвитку компетентної, соціально зрілої, успішної особистості» на засадах психолого-педагогічної підтримки та соціального захисту учнів». Провела практикум щодо відпрацювання кластерного методу у патріотичному вихованні.

Учасники із зацікавленістю познайомились із досвідом реалізації соціально-патріотичного ПРОЕКТУ «З Україною в серці» у Ставрівському НВК Окнянського району. Автор проекту Малахівська Ольга Вікторівна.

Заступники директорів з виховної роботи взяли активну участь у відкритому мікрофоні, долучились до обговорення мультимедійних презентацій з проблем здоров’язбереження (в рамках проекту «Здоров’я дитини – запорука успіху»), результатів національного звіту опитування учнів щодо вживання алкоголю та наркотиків, булінгу в дитячому середовищі, а саме:

Із учасниками проведені здоров’язбережувальні вправи. Учасники долучились до обговорення питання «Робота над проблемною ситуацією булінгу в дитячому середовищі», проведеного Лєсковою А.А., Чешенко О.І.

Проведена зустріч із підполковником поліції Пишною Аллою Георгіївною, кандидатом юридичних наук, заступником начальника відділу кадрового забезпечення Одеського державного університету внутрішніх справ, яка у своєму виступі аргументовано розкрила питання «Нормативно-правові документи захисту дитини від насилля. Права та обов’язки батьків по вихованню та розвитку дитини. Органи та установи, на які покладається здійснення заходів із запобігання насильству в сім’ї. Відповідальність кривдника за вчинення насильства в сім’ї». На практичному занятті провела обговорення відеофільмів з проблем запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації, захисту дитини від насилля та відповіла на чисельні питання.

Для трансформації сучасних досягнень науки та передового педагогічного досвіду в практику роботи ЗНЗ у ході методичного заходу учасники мали змогу практично познайомитись із інноваційним досвідом та кращими зразками передового педагогічного досвіду творчих заступників директорів з виховної роботи, класних керівників – новаторів Одещини; Internet матеріалами сайту кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ (http://kafedraooiuv.org.ua/):

За підсумками на практичному занятті Чешенко О.І., Жеребко Л.В. разом із учасниками складали алгоритм моделі системи виховної діяльності ЗНЗ та обговорили практичні аспекти розбудови моделі виховної системи навчального закладу «Школа – дім, побудований з Любов’ю» під гаслом «Моя країна – Україна, Одещина – її перлина!» в контексті державних стратегій виховання, Концепції Нової української школи, забезпечення національного виховання, розвитку і соціалізації дітей та учнівської молоді.

При підведенні підсумків роботи учасники – заступники директорів з виховної роботи відзначили, що проведена обласна педагогічна майстерня сприяла формуванню їх готовності для здійснення ефективної виховної діяльності відповідно до посадових обов’язків та реалізації державної стратегії виховання.

Чешенко Олена Іванівна, методист науково-методичної лабораторії проблем виховання, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, керівник правління обласного клубу «Творчість», регіональний координатор Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю

Категорія: Головні новини | Переглядів: 153 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса