Субота, 24.03.2018, 19:22

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Липень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Пошук


Патрiотичне виховання

Форма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Липень » 11 » «Я. МИ. КРАЇНА»

07:26
«Я. МИ. КРАЇНА»

На базі Одеського ОІУВ з 3 по 8 липня ц.р. проходив авторський методичний семінар-тренінг для класних керівників 5-9кл. загальноосвітніх навчальних закладів Одещини, які будуть проводити апробацію програми виховних годин для підлітків "Я. Ми. Країна" курсу "Культура добросусідства".

Призначення програми «Я.Ми.Країна» - розвиток соціальної компетентності та громадянських якостей учнів. Цей курс спрямований на розвиток у школярів компетенетностей, які є необхідними для життя у сучасному глобалізованому, полікультурному та мультиперспективному світі.

Основна ідея програми – допомогти учням навчитися самим будувати своє життя, мати активну життєву позицію, бути в злагоді з собою і вибудовувати гармонійні відносини з навколишнім світом.

Учасниками семінару стали педагоги Лиманського, Овідіопольського, Роздільнянського районів, Красносільської об’єднаної територіальної громади, міст Теплодар та Чорноморськ, які після проходження навчання будуть апробовувати тренінгові технології програми «Я. Ми. Країна» у виховній роботі з учнівськими колективами 5-9 класів.

Під час семінару з вчителями працювали викладачі, які входять до складу творчої групи розробників та впроваджувачів програми: Маргарита Араджионі,  Ганна Медведєва, Олена Руда, Валентина Потапова, Олег Охредько, Владислав Петров.

Протягом семінару були розглянуті такі теми, які забезпечуватимуть в подальшому системний підхід до проведення цілеспрямованої виховної роботи з формування соціальної компетентності людини в цілому:

  • Формування культури миру. Цінності. Ідентичності. Стереотипи. Україна полікультурна: багатоманітність як ресурс. Добросусідство.

  •  Громадянська позиція, відповідальність та активізм через призму ступенів участі. Активне залучення батьків в життя школи, громади.
  • Історична пам'ять як інструмент діалогу між поколіннями, регіонами в Україні. Важливість «проживання» історичних травм.

  • Конфлікт, його складові, різні стилі поведінки в конфлікті. Формування навичок конструктивного спілкування та позитивної поведінки; відповідальності за свої вчинки; уміння протистояти груповому тиску.

  • Формування та розвиток критичного мислення школярів. Робота з інформацією. Питання особистої інформаційної безпеки. Медіакультура.

  • Декларація принципів толерантності. Вікова толерантність. Конфлікт поколінь. Суперництво або партнерство.
  • Актуальність ранньої професійної орієнтації як додаткової мотивації до навчання й позашкільної самоосвіти. Проблема усвідомленого вибору й відповідальності.
  •  Правопорушення та юридична відповідальність. Система профілактики злочинності. Правова свідомість та відповідальність за протиправну поведінку. Формування навичок правомірного реагування на неправомірні дії однолітків. Програми відновного правосуддя.

  • Дискримінація та її форми. Гендерна толерантність. Толерантність до «іншого», «несхожого».

Учасники семінару  висловили вдячність організаторам за можливість оновити підходи та опанувати нові методики формування соціальної компетентності і зазначили, що  впровадження програми виховних годин для підлітків "Я. Ми. Країна"  - це один із активних кроків до формування «культури добросусідства».

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 276 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса