Четвер, 24.05.2018, 08:02

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Лютий » 18 » #DOCCU В Міністерстві освіти і науки України презентували українську версію платформи з освіти для демократичного громадянства та освіти з п

16:37
#DOCCU В Міністерстві освіти і науки України презентували українську версію платформи з освіти для демократичного громадянства та освіти з п

В рамках швейцарсько-українського проекту «DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні» 13 лютого у Міністерстві освіти і науки України презентували українську версію освітньої платформи «Живемо в демократії» (Living-Democracy.com.ua).

         У заході взяли участь представники Міністерства Освіти і науки України, посольства Швейцарії в Україні, Швейцарського бюро співробітництва в Україні, експерти з освіти для демократичного громадянства (ОДГ) та освіти з прав людини (ОПЛ), учителі, керівники шкіл, учні, майстер-тренери та тренери з ОДГ/ОПЛ, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, ЗМІ.

     

         В ході вітального слова Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України, зазначив, що роль освіти у формуванні цінностей і ставлень, як складових компетентностей, є вирішальною. Задля здійснення успішної реформи загальної середньої освіти мають змінитись педагогічна культура вчителів та модель управляння школою. Саме тому серед наскрізних ліній оновлення змісту освіти ключове місце займає громадянська освіта, і команда проекту DOCCU, за словами Павла Хобзея, долучившись до роботи Міністерства освіти і науки України, зробила вагомий внесок в розроблення навчально-методичного ресурсу для вчителів та керівників шкіл.

         

         Пан Ґійом Шойрер, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні у ході свого виступу наголосив на важливості формування політичної культури та громадянської залученості як основних складових успішної демократії та відмітив, що 10 років співпраці України і Швейцарії мають вагомий результат – живий і функціональний проект DOCCU, який сприяє поширенню демократичних ідей в Україні і наближенню її до європейських стандартів демократичного суспільства.

      

         Про ключову роль демократії як запоруки сталого розвитку суспільств зазначив у своїй промові  Рольф Голлоб, керівник швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні - DOCCU», професор Цюріхського педагогічного університету. За його словами, демократія визначається в першу чергу як відповідальність кожного громадянина, що проявляються в активній участі у житті громади: «Демократія  - це не про наші  права, це в першу чергу про нашу відповідальність та обов’язки, про власні дії, а не очікування чогось від влади». Рольф Голлоб вважає, що саме освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини є основою для формування відповідального громадянства, і проект «DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні», маючи вагомі результати в сприянні розвитку демократичних перетворень в закладах загальної середньої освіти України, має на меті продовжувати імплементацію освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в освітній процес Нової української школи.

      

         Платформа з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини «Живемо в демократії» – це освітній ресурс, який має на меті сприяти поширенню інформаційних та навчальних матеріалів з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини серед педагогічних працівників, науковців, учнів, студентів педагогічних освітніх закладів, батьківської громадськості та зацікавлених осіб.

         Основна ідея навчальних матеріалів, розміщених на платформі «Живемо в демократії», полягає у тому, щоб сприяти впровадженню освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в освітній процес задля розвитку компетентностей для демократичного громадянства за такими напрямками, як демократична культура, демократичне освітнє середовище, демократичне врядування та освітній процес, партнерство між школою, владою та громадою.

       

         Під час презентації платформи одеську команду проекту «DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні» представили Любов Задорожна, головний експерт Проекту, заступник з науково-методичної та навчальної роботи директора ООІУВ, к.ф.н., Оксана Левчишена, регіональний координатор Проекту, завідувачка кафедри  суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ, к.і.н., Сергій Мазур, голова Балтської ОТГ та Марія Гриньова, координатор Одеської обласної школи громадянської партиципації дорослих та молоді «УСі В ДІЇ!», майстер-тренер Проекту,  методист кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів. Освітяни Одещини, зокрема вчителі, керівники закладів загальної середньої освіти, співробітники методичних кабінетів та Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, завдяки скайп-зв’язку також були долучені до запуску платформи «Живемо в демократії» (Living-Democracy.com.ua).

       

В ході свого виступу Сергій Мазур зазначив, що розвиток галузі освіти є одним із пріоритетних напрямків діяльності органів місцевої влади Балтської об’єднаної територіальної громади. Так продовжуючи загальну лінію децентралізації в державі, була проведена децентралізації в сфері освіти, зокрема надана автономія  закладам освіти  щодо вирішення кадрових, організаційних та академічних повноважень, окремі заклади освіти стали фінансово незалежними, а інші отримали кошторисну самостійність. Задля підтримки демократичних змін у діяльності шкіл та формування на рівні громади якісного освітній простору, взаємодія влади, школи та громади базується на принципах партнерства та взаємної відповідальності. Сергій Мазур стверджує, що зміни в галузі освіти  потрібні: « Держава робить це через новий Закон «України про освіту», Нову українську школу, новий освітній простір, підвищення заробітної плати вчителів. Ми готові на місцях теж пропонувати свої проекти, демонструючи готовність до змін, які відбуваються в державі. Адже забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти та виховання нового громадянина, який глибоко усвідомлює свої обов’язки і відповідальність, –  є нашим спільним обов’язком».

        

         Марія Гриньова презентувала роботу обласної школи громадянської партиципації дорослих та молоді “Учнівські самоврядування в дії – усі в дії!”, яка з 2017 року діє на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів. Мета роботи ШГП полягає у сприянні активізації громадянської партиципації дорослих та молоді  шляхом реалізації  діяльнісного підходу як основи ОДГ/ОПЛ в організацію роботи шкільних учнівських самоврядувань. Завдання роботи Школи спрямовані на формування дієвих органів учнівських самоврядувань та розвиток демократичної участі учнів у житті школи та громади. В основу роботи покладені принципи демократичної участі, зазначені в  Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ)   та діяльнісний підхід ОДГ/ОПЛ: навчання про, через, для демократії та прав . Учасниками Школи є лідери учнівських самоврядувань та педагоги-організатори пілотних шкіл проекту DOCCU. Діяльнісна модель роботи ШГП включає серію тренінгових занять та реалізацію демократичних ініціатив у власних школах. Марія Гриньова зазначила, що «партнерська взаємодія школи з громадою, місцевою владою та батьками, участь молоді у житті громади – це той максимальний результат, на який розраховуємо ми щодо розвитку практики демократичної участі молоді через активізацію діяльності органів учнівських само врядувань».

Презентація української версії платформи з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини «Живемо в демократії» - це важлива подія для всіх освітян, хто активно долучається до просування демократії в освіті як умови розвитку соціальної згуртованості та толерантного суспільства.

Детальніше про платформу 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 78 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса