Вівторок, 20.11.2018, 13:35

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2018 » Серпень » 26 » 23.08.2018 # Вебінар-нарада «Особливості здійснення освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році»

17:10
23.08.2018 # Вебінар-нарада «Особливості здійснення освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році»

23 серпня 2018 року викладачі та методисти кафедри суспільно-гуманітарної освіти комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» провели інструктивно-методичну нараду в форматі вебінару в режимі on-lain з проблеми «Особливості здійснення освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році» (лист КЗВО «ОАНОООР» від 20.08.2018р. №595 «Про проведення обласного вебінару»).

У роботі вебінар-наради брали участь педагогічні працівники із 34 районів / міст / об’єднаних територіальних громад та КУ «Одеський методичний центр освітніх ініціатив», а також до вебінар-наради було здійснено підключення 47 закладів освіти Одеської області. Це:

  • методисти з виховної роботи РМК/ММК;
  • керівники РМО/ММО заступників директорів з виховної роботи, класних керівників та педагогів-організаторів;
  • керівники позашкільних навчальних закладів;
  • методисти РМК/ММК, керівники РМО/ММО, вчителі предметів:
  • художньо-естетичного циклу,
  • вчителів зарубіжної літератури,
  • російської мови та літератури,
  • фізичної культури,
  • трудового навчання та «Технології»,
  • предмета «Захист Вітчизни».

Шеремет С. І., методист НМЛ розвитку освіти кафедри освітньої політики КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» презентувала «Окремі аспекти організації процесу виховання в закладах освіти Одеської області у 2018/2019 навчальному році». Акцентувала увагу на те, що специфікою нового навчального року має стати реалізація нових підходів до виховання у процесі становлення Нової української школи та означила основні стратегічні завдання виховного процесу. Виставила акценти щодо організації виховної роботи, які зазначені в листі МОН України від 07.08.2018 № 1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році» (завантажити 1_9-486) та методичних рекомендаціях «Про організацію процесу виховання в закладах освіти Одеської області».

Гриньова М. В., викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», координаторка обласної школи громадянської партиципації дорослих та молоді «УСі В ДІЇ!» у своєму виступі на тему «Формування дієвих органів учнівського самоврядування як складова розвитку демократичного врядування в Новій українській школі» розкрила питання актуальності оновлення підходів до здійснення громадянської освіти; ознайомила з фінським досвідом демократичної участі учнів у житті школи та громади; окреслила можливості формування в учнівської молоді компетентностей для демократичного громадянства зокрема через розвиток діяльності учнівських самоврядувань на демократичних засадах. Педагогам було рекомендовано навчально-методичні ресурси освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, які перекладені та адаптовані експертами швейцарсько-українського проекту «DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні» й розміщені на міжнародній платформі «Живемо в демократії» (http://www.living-democracy.com.ua/), навчальні ресурси методичного посібника з громадянської освіти та політичної просвіти «Ми можемо більше! Розвиток громадянської активності дітей і молоді», розробленого експертами міжнародного проекту «М18: ми можемо більше! За розвиток громадянської активності у дітей і молоді в Східній Європі» (https://m18.org.ua/).

Шатайло Н. В., методист НМЛ суспільних та мистецьких дисциплін, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» ознайомила з особливостями роботи вчителів художньо-естетичного циклу. Презентувала «Методичні орієнтири вивчення предметів освітньої галузі «Мистецтво» у 2018/2019 навчальному році». Акцентувала увагу на особливостях реалізації змісту мистецької освітньої галузі у 1-х класах Нової української школи; означила ключові моменти у мистецькій освіті учнів старшої школи; місію інтегрованого курсу «Мистецтво»; представила Інтернет-ресурси для методичної підтримки педагогів мистецтва, корисні Інтернет-ресурси для розвитку життєвих компетентностей молодших школярів; окреслила можливості арт-персоніфікованого простору щодо професійного зростання педагогів Одещини. Педагогам було рекомендовано матеріали сайту кафедри суспільно-гуманітарної освіти http://kafedraooiuv.org.ua/ : Інтернет-простір «Арт-спільнота» та Майстерня АРТ-ІДЕЙ .

Бухтій О. В., старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» ознайомила з особливостями роботи вчителів предмета трудового навчання та «Технології»; алгоритмом складання календарного планування. Зазначила, що ключовою складовою організації профільного навчання технологічного напряму є наявність відповідної матеріально-технічної бази. Педагогам було рекомендовано матеріали профільних видань та спеціалізовані сайти. Презентувала «Особливості викладання технологій та трудового навчання у 2018/2019 навчальному році».

Нікітенко Р. І., завідувачка НМЛ здоров’я, фізичної культури, технологій та «Захисту Вітчизни», старший викладач, кафедри суспільно-гуманітарної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» у своєму виступі на тему «Нововведення у змісті та формах фізичної культури на 2018/2019 навчальний рік» означила зміст основних оновлень програми предмета «Фізична культура». Особливу увагу приділила питанням – НУШ: нова фізкультура для нового покоління учнів; головні вимоги до сучасного уроку фізичної культури. Педагогам було рекомендовано корисні Інтернет-ресурси переліку сучасних фітнес-методик і оздоровчих технологій.

Презентувала «Пріоритетні напрями організації позашкільної освіти у 2018/2019 навчальному році», Акцентувала увагу на особливостях стратегічних напрямів розвитку позашкільної освіти. Виокремила методичні рекомендації щодо реалізації ключової реформи МОН України «Нова українська школа» в позашкіллі, щоб ПРАВО кожної української дитини на позашкільну освіту було реалізовано.

Риба О. В., старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» ознайомила з особливостями роботи вчителів зарубіжної літератури, російської мови та літератури. Презентувала «Особливості викладання зарубіжної літератури, російської мови та літератури у 2018/2019 навчальному році». Акцентувала увагу на роботу закладів загальної середньої освіти з навчанням болгарської, молдовської, російської мовами. Зазначила, що у закладах загальної середньої освіти з навчанням мовою національної меншини обов’язковим є вивчення предмету «Зарубіжна література», незалежно від того, який курс було обрано: інтегрований курс «Мова і література корінного народу, національної меншини» або окремі предмети: «Мова корінного народу, національної меншини», «Література корінного народу, національної меншини».

Денисов О. В., директор КПНЗ «Одеський міський центр військово-патріотичного виховання учнівської молоді «Пост №1» у своєму виступі на тему «Методичні рекомендації щодо викладання предмету «Захист Вітчизни» у 2018/2019 навчальному році» познайомив з програмою предмету «Захист Вітчизни». Виставив акценти щодо особливостей викладання змістової частини підручників «Захист Вітчизни», які зазначені в листі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України №1/9-471 від 01.08.2018р. «Щодо особливості викладання змістової частини підручників «Захист Вітчизни» для учнів 11 класів закладів загальної середньої освіти»).

У своїх відгуках учасники вебінару подякували організаторів та виступаючих за якісно проведену інструктивно-методичну нараду з проблеми «Особливості здійснення освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році».

Корисні посилання на сайті кафедри http://kafedraooiuv.org.ua/:

Кафедра суспільно-гуманітарної освіти комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»

Категорія: Головні новини | Переглядів: 935 | Додав: VD_master | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса