Четвер, 18.10.2018, 10:06

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Серпень » 21 » 21.08.2017 # ВЕБІНАР-НАРАДА «ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У 2017-2018 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ»

15:45
21.08.2017 # ВЕБІНАР-НАРАДА «ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ У 2017-2018 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ»

21 серпня 2017 року викладачі та методисти кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ провели інструктивно-методичну нараду в форматі вебінару в режимі on-lain з проблеми «Особливості організації навчально-виховного процесу в 2017-2018 навчальному році».

У роботі вебінар-наради брали участь педагогічні працівники із 28 районів / міст / об’єднаних територіальних громад та Інформаційно-методичного центру (м. Одеса), а також до вебінар-наради було здійснено підключення 95 закладів освіти Одеської області. Це – методисти РМК(ММК), об’єднаних територіальних громад з виховної роботи, керівники РМО(ММО) заступників директорів з виховної роботи, класних керівників, педагогів-організаторів; методисти з позашкільної освіти; керівники РМО(ММО) з трудового навчання та технологій; методисти, керівники РМО(ММО) вчителів предмета «Захист Вітчизни», вчителі.

Задорожна Л. К., заступник директора ООІУВ з науково-методичної та навчальної роботи, кандидат філософських наук означила роль вчителя в Новій українській школі. Представила два регіональні проекти: «Будь розумним!»/«Be smart» та «Нове покоління вчителів для української школи».

Любов Кирилівна зазначила, що в рамках реалізації Стратегічного плану дій на 2017-2019 роки «Розумний регіон» з особистої ініціативи голови Одеської ОДА на платформі проекту в квітні цього року стартували безкоштовні оn-lаine-курси з підготовки випускників шкіл Одеської області до зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання «Будь розумним/Be smart». Проект «Нове покоління вчителів для української школи» логічно вибудувався із Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, затвердженої Кабінетом Міністрів України та всеукраїнського пілотного проекту Міністерства освіти і науки України «Апробація нового державного стандарту початкової загальної освіти». Проект «Нове покоління вчителів для української школи», який започаткований у цьому навчальному році, є важливим для старту Нової української школи у 2018 році і спрямований на зміни у підготовці нинішніх студентів педагогічних училищ області: Балтському, Білгород-Дністровському, Одеському, майбутніх вчителів початкової школи.

Нікітенко Р. І., завідувачка науково-методичною лабораторією творчого розвитку особистості познайомила учасників вебінар-наради з основними положеннями і структурою оновленої програми з трудового навчання для 5-9 класів особливостями організації навчально-виховного процесу в ЗНЗ за оновленою програмою, нововведеннями та особливостями складання календарного плану з обов’язковим використанням такої складову програми як «Очікувані результати».

Регіна Іванівна звернула увагу на те що в «очікуваних результатах» враховано ключові компетентності та наскрізні змістові лінії. Під час її виступу було звернено увагу на актуальність застосування вчителями трудового навчання компетентнісного підходу та перспективних інновацій, всього того що пов’язано з Новою українською школою. Презентувала «Оновлена програма з трудового навчання для 5-9 класів» та «Позашкільна освіта 2017-2018 н.р.».

У роботі вебінар-наради взяла участь Садкіна В.І. головний редактор журналу «Трудове навчання в школі» ВГ «Основа». Під час виступу Вікторія Іванівна запросила вчителів трудового навчання Одеської області на вебінар-спілкування за темою: «Оновлені навчальні програми – 2017. Трудове навчання», який відбудеться 28 серпня 2017 року об 11 годині. Спікер: Дятленко Сергій Миколайович – заступник директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України. Реєстрація за посиланням: https://room.etutorium.com/…/d8bdeabd56f9ea328f65d81d56f9ea… або https://goo.gl/nvmxiW

Шатайло Н. В., методист науково-методичної лабораторії творчого розвитку особистості ознайомила з особливостями роботи вчителів художньо-естетичного напряму. Презентувала «Особливості вивчення предметів художньо-естетичного циклу у 2017-2018 навчальному році». Наталія Вікторівна означила основні зміни у навчальній програмі «Мистецтво. 5-9 клас»; місію інтегрованого курсу «Мистецтво»; представила Інтернет-ресурси для вчителів мистецтва, корисні Інтернет-ресурси для співпраці вчителів та учнів на тлі мистецтва.

Кіпер В. І., методист науково-методичної лабораторії творчого розвитку особистості розповів про роботу вчителів предмету «Захист Вітчизни» та спрямування щодо викладання. Віктор Іванович презентував «Допризовна підготовка юнаків в навчальних закладах освіти області у 2017-2018 навчальному році».

Криличенко О. В., вчитель фізичної культури Одеської спеціалізованої школи № 117 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області, кандидат педагогічних наук познайомила із діючими у 2017-2018 навчальному році програмами з предмету «фізична культура»; означила ключові компетенції і як сприяти їх формуванню на уроках фізичної культури; оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках фізичної культури. Ольга Володимирівна презентувала «Методичні рекомендації щодо викладання у школах предмету «фізична культура» на 2017-2018 навчальний рік».

Шеремет С. І., завідувачка науково-методичною лабораторією проблем виховання означила спрямування щодо здійснення виховної роботи в навчальних закладах у відповідності до сучасних умов.

Світлана Іванівна акцентувала увагу на пріоритетних напрямах діяльності щодо формування нового, компетентного вчителя (вихователя), створення ефективного виховного середовища для усіх учасників навчально-виховного процесу та допомога дитині у творенні індивідуальної освітньої траєкторії розвитку. Презентувала «Пріоритетні аспекти організації виховної діяльності освітніх навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році».

Чешенко О. І., методист науково-методичної лабораторії проблем виховання, регіональний координатор Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю означила основні напрями реалізації державної стратегії виховання в загальноосвітньому навчальному закладі задля забезпечення національного виховання, розвитку і соціалізації дітей та молоді. Акцентувала увагу на восьми пріоритетних напрямах розв’язання проблем у сфері прав дитини, окреслених у Концепції Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2017–2021 роки.

Олена Іванівна зазначила, що серед найгостріших соціальних проблем, що постають сьогодні перед Українською державою – проблема збереження здоров’я дітей і молоді. Звернула увагу на актуальність реалізації інноваційної стратегії здоров’язбереження. Означила складові здоров’язбережувальної превентивної освіти як стратегічного напрямку реалізації державної політики, механізмами подолання проблем збереження здоров’я вихованців та учнів. Акцентувала увагу на тому, що здоровий спосіб життя має стати складовою частиною стратегії школи і шкільного навчального плану. Ознайомила із основними принципами та напрямами роботи Європейської мережі шкіл сприяння здоров’ю. Презентувала «Реалізація державної стратегії виховання в загальноосвітньому навчальному закладі».

Гриньова М. В., методист науково-методичної лабораторії проблем виховання презентувала «Діяльнісний підхід щодо формування компетентностей для демократичного громадянства у виховній роботі школи». Педагогам було рекомендовано використовувати методичний ресурс швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей – DOCCU».

Марія Василівна анонсувала початок роботи обласної постійно діючої школи партиципації для педагогів-організаторів та лідерів учнівського самоврядування, мета якої полягає у наданні методичної допомоги у впровадженні ОДГ/ОПЛ у виховну роботу школи.

Завершуючи інструктивно-методичну нараду завідувачка кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ Левчишена О. М. зазначила, що всі зусилля методичних служб області мають бути спрямовані на підсилення роботи педагога, створюючи ситуації для натхнення, творчості і підвищення його авторитету. Оксана Михайлівна звернула увагу на те, що це можливо, якщо ми надамо вчителю свободу! Від педагогічної свободи вчителя у виборі змісту, інструментів тощо залежить і результат, і сам процес навчання, оскільки він стане комфортним, безпечним і результативним для дітей та дорослих.

У своїх відгуках учасники вебінару подякували організаторів та виступаючих за якісно проведену інструктивно-методичну нараду з проблеми «Особливості організації навчально-виховного процесу в 2017-2018 навчальному році».

Кафедра суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ

 

Категорія: Головні новини | Переглядів: 808 | Додав: VD_master | Рейтинг: 4.4/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Создание сайта VD-STUDIO, Одесса