Вівторок, 20.11.2018, 14:31

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

17 квітня відбулося V заняття «Молодь хоче бути почутою» Школи громадянської партиципації дітей та молоді “УСі В ДІЇ!» для лідерів учнівського самоврядування та педагогів-організаторів закладів освіти Одеської області. Школа діє на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів і направлена на активізацію діяльності учнівських самоврядувань як одного з напрямків розвитку демократичного врядування в школах.

Метою заняття було ознайомлення з різноманітністю ЗМІ та їх роллю у демократичному суспільстві, розвитку в учасників компетентності у сфері комунікації, зокрема медіа-грамотності через залучення до практичної діяльності по створенню шкільної газети.

Під час заняття Денис Левчишен, викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ, тренер проекту DOCCU, в ході дискусії розглянув з учасниками питання «Відеоігри в епоху медіа-демократії «Загрози чи нові можливості». Важливим аспектом дискусії стали питання чуттєвості сприйняття та проблеми дезінформації, конфліктів, що стосуються певних соціальних явищ, а також збільшення потоку монополізованої й неправдивої інформації у ЗМІ.

Для учасників був проведений майстер-клас від Наталії Олійник, головного редактора сільської газети «Усатівські новини», в ході якого були розглянуті питання професійних стандартів інформаційної журналістики та ролі місцевої газети у розвитку соціальної згуртованості громади. Наталія розкрила секрети створення читабельної газети та надала поради щодо написання хороших новин, які були використані учасниками в подальшій практичній роботі.

Так як використання ЗМІ вимагає їх вивчення та практики, через виконання учнями певних завдань, в ході практичного модулю «Вивчаємо ЗМІ через створення ЗМІ» учасники працювали над створенням настінних газет, які є важливим засобом щоденної комунікації у школі. Під час виконання завдання  учасники розвивали та вдосконалювали вміння планувати індивідуальну діяльність та роботу команди, враховуючи можливості кожного учасника та обмінюючись компетентностями.

Результатом спільної роботи стало створення настінних газет, присвячених чотирьом заняттям ШГП та усвідомлення засобів здійснення довготривалого проекту із створення шкільної газети.  Під час виконання завдань були використані навчально-методичні ресурси посібників Ради Європи з ОДГ/ОПЛ, які адаптовані командою швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні -DOCCU» та розміщенні у вільному доступі на освітній онлайн-платформі «Живемо в демократії» (living-democracy.com.ua).

В ході заняття учасники мали можливість оцінити роль медіа-грамотності як однієї із ключових складових освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини у вихованні активного громадянина, а також усвідомити справжню суть ЗМІ зсередини через створення власних настінних газет, що дає нові перспективи використання різних видів ЗМІ у школах.

 

Создание сайта VD-STUDIO, Одесса