Неділя, 21.10.2018, 20:23

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Обласна школа громадянської партиципації дорослих та молоді «УСі В ДІЇ!» для педагогів організаторів та лідерів учнівського самоврядування

Мета: сприяння активізації громадянської партиципації дорослих та молоді шляхом реалізації діяльнісного підходу як основи ОДГ/ОПЛ в організацію роботи шкільного учнівського самоврядування.

Ціль: формування дієвих шкільних органів учнівського самоврядування, розвиток демократичної участі учнів у житті школи та громади.

Завдання:

  1. Стимулювати розвиток діяльності учнівського самоврядування на основі методологічного ресурсу ОДГ/ОПЛ, сконцентрувавши досягнення завдання на таких рівнях:

знаннєвий – забезпечити інформаційну, методичну підтримку з розвитку партиципаційних здібностей лідерів шкільного самоврядування та педагогів-організаторів;

діяльнісний – акумулювати ефективні технології роботи учнівського самоврядування, що дозволять вирішувати актуальні проблеми навчального закладу щодо розвитку громадянської партиципації та формування компетентностей для демократичного громадянства; ціннісний – сприяти активізації молодіжної громадянської партиципації в діяльності учнівського самоврядування як чинника формування компетентностей для демократичного громадянства.

 2. Створити умови для виявлення нових оригінальних ідей та обміну досвідом між учасниками Школи у розвитку громадянської партиципації шляхом активізації діяльності учнівського самоврядування.

 3. Інформувати про діяльність Школи та про результати активізації громадянської партиципації у шкільних просторах учасників задля привернення уваги до актуальності розвитку громадянських компетентностей в умовах впровадження Нової української школи.

Нормативно-правові засади діяльності:

Закон України «Про освіту»

Концепція «Нова українська школа»

Хартія Ради Європи з Освіти для демократичного громадянства та Освіти з прав людини.

Учасники: педагог-організатор та лідер учнівського самоврядування (два представники від школи).

Форма роботи: серія тренінгових занять.

План занять:

І заняття «Громадянська партиципація» (вересень, 2017).

ІІ заняття «Молодь самоврядує в школі» (жовтень, 2017).

ІІІ заняття «Молодь хоче бути корисною» (листопад, 2017).

ІVзаняття «Молодь захищає права і свободи» (березень, 2018). Vзаняття «Молодь хоче бути почутою» (квітень, 2018).

Круглий стіл «Учнівське самоврядування в дії: наша історія успіху» (травень, 2018).

Обов’язкова умова участі: "Історія успіху" - опис позитивної практики діяльності учнівського самоврядування, навіяної участю в ШГП.

Координатор: Марія Гриньова, методист кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ, тренер швейцарсько-українського проекту «DOCCU – Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

Школа діє на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів.

 

Создание сайта VD-STUDIO, Одесса