Неділя, 21.10.2018, 20:24

                       

Апробація
Заходи для школярів
Наші публікації
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

ПошукПатрiотичне вихованняФорма входу
Логін:
Пароль:
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Формування відповідального громадянства стає можливим завдяки впровадженню в сучасний освітній процес Освіти для демократичного громадянства та Освіти з прав людини, основними принципами яких є навчнання "ПРО. ЧЕРЕЗ. ДЛЯ" демократії та прав людини.

Під час круглого столу за участі міжнародних експетів, який проводився 12 листопада в рамках Київського дитячо-юнацького форуму "М 18. Ми можемо більше !" розглядались два ключових питання розвитку громадянської активності дітей та молоді в Східній Європі, а саме "Молодіжна політика і залучення дітей та молоді з метою розвитку демократичного суспільства" та "Діти - влада - громада : нові форми залучення дітей і молоді в Україні".

Учасники обговорювали можливості формальної та неформальної освіти задля розвитку громадянської партиципації дітей та молоді та формування компетентностей для демократичного громадянства, що є передумовою сталого розвитку демократичного суспільства в Україні.

Експерт проекту DOCCU "Розвиток громадянських компетентностей в Україні" Інна Семенець-Орлова представила результати, можливості та перспективи впровадження швейцарсько-українсько проекту DOCCU "Розвиток громадянських компетентностей в Україні", основна мета якого полягає у підтримці розвитку громадянського суспільства шляхом поширення знань і навичок з ОДГ/ОПЛ в Україні за допомогою системи підвищення кваліфікації вчителів та підготовки керівників шкіл, а також через систему підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.

Марія Гриньова, методист кафедри суспільно-гуманітраної освіти ООІУВ презентувала досвід роботи обласної школи громадянської партиципації дорослих та молоді "УСі В ДІЇ !", ідея створення якої виникла в результаті синергії проектів DOCCU та М18. Школа діє на базі Одеського обласного інститутут удосконалення вчителів. В контексті реалізації основної мети та завдань Школи учнівське самоврядування розглядається не як один із елементів виховної роботи школи, а як самостійний громадянський інститут, що дає можливість учням реалізувати своє право на участь в управлінні навчальним закладом та забезпечує захист прав та інтересів учнів. Одним із ключових завдань Школи є стимулювання розвитку діяльності учнівського самоврядування на основі методологічного ресурсу ОДГ/ОПЛ та створення умов для виявлення нових оригінальних ідей та обміну досвідом між учасниками Школи у розвитку громадянської партиципації шляхом активізації діяльності учнівського самоврядування.

Розвиток самоврядування є важливим соціально-педагогічним завданням, адже участь дітей в управлінні життєдіяльністю школи розглядається як спосіб навчання демократії, підготовки їх до життя в демократичному суспільстві.

 

Создание сайта VD-STUDIO, Одесса